فرهنگی

نمایش ابزاری برای انتقال خلاقیت به بچه‌هاست

بازی وسیله ای برای انتقال خلاقیت به کودکان است

نویسنده و کارگردان نمایش «مهمان ناخوانده» گفت: بچه ها عاشق بازی و بازی هستند؛ اما باید به آنها ایده بدهید و خلاقیت را به این گروه منتقل کنید که با ابزار نمایش امکان پذیر است.

به گزارش گروه فرهنگی هنری اخبار ما؛ زهرا مریدی با بیان اینکه مهمترین پیام نمایش «مهمان ناخوانده» مهربانی است، افزود: در این نمایش حیوانات با مادربزرگ خود مهربان هستند و مادربزرگ با آنها مهربان است.

وی با اشاره به اینکه این نمایش بر اساس داستان فریده فرجام «مهمان های ناخوانده» ساخته شده است، تصریح کرد: آنها به خانه مادربزرگ می روند و آن شب که باران می بارد مادربزرگ با مهربانی از همه حیوانات خانه نگهداری می کند.

مریدی گفت: بیشتر نمایش هایی که برای گروه جوان تهیه می شود در مهد کودک روی صحنه می رود.

این کارگردان یادآور شد: هیجان برای بچه ها خیلی مهم است، نمی توانم مدت زیادی روی یک موضوع تمرکز کنم، بنابراین باید بچه ها را تا پایان نمایش در کنار خود نگه داریم.

وی با بیان اینکه تکنیک های مختلفی از نمایش عروسکی در نمایش «مهمان ناخوانده» اجرا شد، در اطراف آن ها عروسک بسازید و از مواد پیرامون آن ها استفاده مثبت کنید.

مریدی گفت: تجربه نشان داده است که کودکان به ویژه جوانان دوست دارند بازی کنند. اما باید به آنها ایده بدهید و خلاقیت را به این گروه منتقل کنید که با ابزار نمایش امکان پذیر است.

وی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان را رویداد مهمی دانست و گفت: اگر دقت در پذیرش آثار ارسالی به جشنواره برای این رویداد فرهنگی و هنری مناسبتر باشد، بازدهی جشنواره بسیار بالاتر خواهد بود.

مریدی همچنین بیان کرد: همدان سابقه طولانی در برگزاری این جشنواره دارد و سال هاست میزبان گروه های تئاتری از داخل و خارج از کشور است. بنابراین اگر محتوای سالن ها در ایام جشنواره بهتر باشد، گروه ها با مشکل کمتری آثار خود را اجرا می کنند.

وی در پایان درباره بازیگران نمایش «مهمان ناخوانده» که در بخش مسابقه تئاتر کودک بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان قرار دارد، گفت: بازیگران این نمایش عبارتند از: زهرا مریدی، نیلوفر سیاری و امیرمحمد. انصافی; موسیقی: امیرمحمد انصافی; آهنگ های نمایش: متصدی بار اهورا; طراحی و ساخت عروسک: زهرا مریدی; طراحی و تولید لوازم جانبی: زهره قاسمی و دنیا قاسمی; طراحی و دوخت لباس: رویا تهرانی و دستیار کارگردان: هوتن آزادی.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا