جامعه

نوجوانانی که همه را به آینده هنر قم امیدوار کردند

اخبار ما/ قم دبیر دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مسجد استان قم گفت: امسال دومین دوره این جشنواره است که امیدواریم در سال های آینده حضور پیدا کند.

امین علوی در گفت وگو با اخبار ما، اظهار کرد: امسال دومین جشنواره تئاتر مسجد کودک استان قم بود که به نمایش درآمد، بنابراین اولین جشنواره این تئاتر در سال 97 با 22 اثر نقد شده و 10 اثر برگزار شد. . “.

وی درباره روال این مجموعه افزود: مساجدی که متقاضی این تئاتر هستند از ما درخواست کردند و دبیر حوزه های هنری را هم به این مساجد می بریم که کاندیداها را آموزش می دهند و حاصل این آموزش تئاتری است که مورد بازرسی قرار گرفت و جشنواره ها در مساجد استان بررسی و اجرا می شود.

علوی با اشاره به سیاست کاری مجموعه در خصوص برگزاری این جشنواره ها خاطرنشان کرد: امسال مقرر شد 100 اثر از صفر جدا شوند یعنی در مرحله تحقق و بازبینی دو بخش آقایان و بانوان تفکیک شد. “

وی ادامه داد: 64 اثر در این جشنواره ثبت شد که از این تعداد 40 اثر برای بازبینی وارد شد و تنها 10 اثر به بخش پایانی راه یافتند که در سه روز به رقابت پرداختند و اختتامیه این جشنواره فردا اجرا می شود.

دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان قم درباره مضامین این تئاترها گفت: مضامین این آثار مذهبی، اجتماعی و سیاسی در قالب نمایش های تهیه شده توسط نویسندگان داخلی و حتی تهرانی بود که مضامین از میان آنها انتخاب شد.

وی درباره تفاوت این جشنواره با جشنواره های دیگر گفت: در استان قم بیشتر این آثار نمایشنامه هایی از نویسندگان داخلی بود که شاید در استان های دیگر اینگونه نبوده است.

علوی تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره را دو برابر جشنواره سال اول دانست که در سال اول 25 نفر بود، در حالی که امسال به 64 اثر رسید و حدود 120 نفر متقاضی اجرای این تئاتر بودند که از این تعداد 5 نفر تا 20 سال، سال را شامل می شود.

علوی در پایان گفت: سیاست کاری ما این است که از ابتدای هر سال این جشنواره ها را دنبال کنیم تا با آرامش و سرسری به درخواست متقاضیان رسیدگی شود، آموزش، بررسی و بررسی آثار و در نهایت برگزاری جشنواره در پایان هر سال. سالی که این آثار به گوش مردم برسد، «آثار برگزیده انتخاب می‌شوند تا آثار و آثارشان برای شرکت در جشنواره‌های ملی آماده شوند.

سیروس همتی از هنرمندان مطرح کشور روز گذشته سطح کیفی جشنواره و سطح توانایی هنرمندان قمی را بسیار بالا توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد این مجموعه هنرمندان قمی در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا