جامعه

نگرانی ها را از موج هشتم کرونا در ژاپن

یک مقام بهداشتی در ژاپن هشدار داد که احتمالاً از اواسط ژانویه (حدود یک هفته دیگر) رکوردهای جدید و بی‌سابقه‌ای از مبتلایان و فوت‌های ناشی از ویروس کرونا در این کشور ثبت خواهد شد.

به گزارش اخبار ما، تاتدا کازوهیرو، استاد دانشگاه توهو که عضو کمیته مشورتی دولت ژاپن در موضوع کرونا است، پیش‌بینی کرد: ممکن است تعداد موارد جدید روزانه کووید-۱۹ در این کشور افزایش یابد. کاهش پس از اواسط ژانویه سال جاری) به شدت افزایش خواهد یافت و احتمالاً از رکوردهای قبلی فراتر خواهد رفت.

وی افزود: ممکن است تعداد مبتلایان روزانه به کووید 19 در سراسر کشور به 450 هزار نفر پیش بینی شده از سوی دولت قبلی برسد. این تعداد بسیار بیشتر از حداکثر تعداد مبتلایان روزانه در ژاپن در طول موج هفتم کرونا در تابستان سال گذشته است.

تاتدا گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، اشغال تخت‌های بیمارستانی در بیمارستان‌های دانشگاه متبوعش از جمله تخت‌های بیماران بدحال در حال افزایش است.

بر اساس گزارش NHK، این مقام بهداشتی ژاپن همچنین هشدار داد: در صورت عدم کنترل شیوع کرونا، ممکن است افراد بیشتری به دلیل وضعیت ظرفیت بیمارستان جان خود را از دست بدهند. این استاد دانشگاه همچنین از شهروندان خواست خود را برای این وضعیت آماده کرده و اقدامات اساسی برای جلوگیری از شیوع کرونا را رعایت کنند.

آمارهای رسمی نشان می دهد که از ابتدای شیوع کرونا در ژاپن، تعداد کل مبتلایان به این بیماری در روز جمعه از مرز 30 میلیون نفر گذشت و وزارت بهداشت روز گذشته (شنبه) اعلام کرد بر اساس آمار روز جمعه، 456 نفر جان خود را از دست دادند. از عفونت کرونا تایید شد و این رقم بالاترین آمار مرگ و میر روزانه در این کشور از آغاز این همه گیری تا کنون است.

ژاپن در حال حاضر با موج هشتم شیوع کووید-19 دست و پنجه نرم می کند و آمارهای ثبت شده در روزهای اخیر همچنان رو به افزایش است و تشدید این روند در روزهای ابتدایی سال جدید، نگرانی مسئولان و کادر پزشکی را افزایش داده است. .

روزنامه “Japan Today” نیز گزارش داد که حدود 25 درصد از جمعیت ژاپن به کووید-19 مبتلا هستند.

در همین حال، بر اساس گزارش موسسه ملی بیماری های عفونی ژاپن، نگرانی ها در مورد گسترش زیرشاخه های جدید آمیکرون در این کشور نیز در حال افزایش است زیرا زیر رشته آمیکرون XBB.1.5 که به سرعت در ایالات متحده گسترش یافته است، در ژاپن نیز مشاهده شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا