عمومی

هشدار آقا مجتبی تهرانی به قالیباف چه بود؟

ماجرای بازگشت همسر، دختر و داماد محمدباقر قالیباف از ترکیه با ویلچر از دیروز مورد انتقاد رئیس مجلس قرار گرفت و احتمال می رود این حملات تا چند روز دیگر ادامه داشته باشد. چند روز و بعد مثل خیلی از مسائل دیگر بگذار کوچک و بزرگ را فراموش کنند.

اما نکاتی در این ماجرا وجود دارد که از یک سو پسر قالیباف آن را «اشتباهی نابخشودنی» خوانده و از سوی دیگر برخی آن را تکذیب کرده‌اند که شاید به تحلیل دقیق‌تر این گونه داستان‌ها کمک کند:

1. محمدباقر قالیباف احتمالا یا بدشانس است یا برنامه واقعی برای «کتک زدن» او دارد، زیرا بعید است خانواده سایر مسئولان به چنین سفرهایی نروند، بلکه تنها همسر و فرزندان رئیس مجلس به ترکیه خواهند رفت. . پس نه فردی که این تصاویر را منتشر کرده دقیقا امامزاده است و نه قالیباف که زن و بچه اش رفته اند، ترکیه خیلی مقصر است، اما به هر حال اگر توطئه ای برای تخریب قالیباف بوده است، خانواده گویندگان بهترین بهانه را به دست می دهند. مخالفت

2. اینکه قالیباف با وجود شعارهای حمایت از تولید ملی و مدیریت جهادی و لزوم توجه به نود و شش درصد زنان و کودکان به ترکیه رفته و مایحتاج خود را از آنجا خریداری می کند، چندان عجیب نیست و منحصر به فرد نیست. قالیباف. . در همان فهرستی که در سال 96 در کاغذ A4 منتشر کرد، رئیس مجلس نه ردی از تولید داخلی داشت و نه دارایی و نقدینگی او اساساً معادل نود و شش درصد آن زمان بود. شما هیچ سرنخی از پراید و سمند در آن لیست نمی بینید. مزدا مدل 87 و پاترول مدل 71 به همراه خانه های 330 و 180 متری و مجموع نقدینگی حدود 37 میلیون تومان از محصولات ژاپنی این لیست هستند. این تولیدات ملی کجاست و نود و شش درصد کجا این همه دارایی و نقدینگی دارند؟ در حالی که قالیباف حداقل این لیست را منتشر کرد. دیگران هم همین کار را نکردند.

آقای مجتبی تهرانی به قالیباف چه تذکر داد؟

3. اینکه بگوییم گناه زن و بچه نباید روی قالی نوشته شود، حرف کاملی نیست. وقتی مردم همه جوانب زندگی خود را تحت تصمیماتی مثل آقای قالیباف می بینند، چرا به خود حق نمی دهند در مورد زن و فرزندشان صحبت کنند؟ در حالی که در همه جای دنیا کارمندان و خانواده هایشان زیر ذره بین رسانه ها و افراد قرار دارند و علاوه بر این، بچه ها برای والدینشان مقصر نیستند، خداوند در آیه 28 سوره انفال هشدار نمی دهد: فِتْنَةٌ وَأَنَّ اللَّهَ عِنْدَهُ أَجْرٌ. اموال و فرزندان شما وسیله وسوسه است و برای کسانی که در امتحان موفق شوند، پاداش بزرگی از جانب خداوند است. همچنین اگر خانواده های مسئولین کاری با آنها نداشته اند، قانون اساسی و عرفی بر لزوم اعلام اموال مسئولان و خانواده آنها قبل و بعد از قبول مسئولیت تاکیدی نکرده است، بلکه فقط به اموال مسئولان و خانواده آنها تاکید شده است. . مسئولان باید مورد بازجویی قرار گیرند اینکه بگوییم فرزندان مسئولین چه کردند که پدرشان مسئول آن است خیلی قابل قبول نیست. وقتی همین فرزندان بندگان به دلیل قدرت اراده عمومی که به پدرشان داده می شود از مزایای بیشتر و بهتری نسبت به دیگران برخوردار شوند، باید ملاحظات و مشکلاتی را نیز تحمل کنند. مگر اینکه بگویند همه هزینه هایی که از بدو تولد به خاطر موقعیت پدر و فرصت هایی که به دست آورده ایم را به قیمت روز به بیت المال برمی گردانیم تا آزادانه زندگی کنیم. کاش یکی بتونه بسم الله همه این فرصت ها و هزینه ها رو جبران کنه.

4. خواه ناخواه رئیس جمهوری اسلامی و اطرافیانش هر کاری بکنند بر اساس اصل نظام نوشته شده است و نظام در کشور ما مجری اوامر اسلام شناخته می شود. بنابراین، ضربه مستقیم به ایمان از سوی افراد نظام و اطرافیان، خطا، جرم، تخلف و هرگونه بی ارزشی است. به همین دلیل است که مرحوم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی که رهبر معظم انقلاب آن را عالم عامل الهی معرفی کردند خطاب به قالیباف فرمودند: «آگاه باش که تو هم مسئول ایمان مردم هستی» و البته این. به همه مسئولان هشدار داده شد آنها مسئول ایمان مردم هستند و نباید کاری کنند که به ایمان آسیب برساند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا