بین الملل

هفته اول لیگ برتر| مدافع عنوان قهرمانی به دنبال ۳ امتیاز اول/ جدال استاد و شاگرد در اراک

پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر به دنبال کسب پیروزی مقابل آلومینیوم اراک است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم‌های پرسپولیس و آلومینیوم اراک در چارچوب هفته اول از بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران ساعت ۱۹:۳۰ فردا در ورزشگاه آزادی رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند. 

مدافع عنوان قهرمانی در حالی به مصاف حریف اراکی می‌رود که کمترین تغییر را در قیاس با دیگر تیم‌های لیگ برتری نسبت به فصل گذشته دارد. یحیی گل‌محمدی و دستیاران او ماندگار شده‌اند، محمد حسین کنعانی‌زادگان، شهاب زاهدی و مسعود ریگی به این پیوستند و عیسی اآل کثیر، شیخ دیاباته، سیامک نعمتی، کمال کامیابی نیا، لئاندرو پریرا قطعی و احمد گوهری به صورت قرضی جدا شدند. در میان این نفرات تنها آل کثیر بود که بیشتر فرصت بازی در ترکیب اصلی را پیدا می‌کرد و دیگر نفرات از مهره‌های ذخیره تیم بودند تا ترکیب اصلی پرسپولیس دستخوش تغییر آنچنانی نشود.

یکی از انتقاداتی که به تیم این فصل یحیی گل‌محمدی می‌شود کمبود مهاجم است، مهدی عبدی، شهاب زاهدی و محمد عمری تنها گزینه‌های تهاجمی گل‌محمدی هستند. با جدایی گوهری هم ذخیره مطمئنی برای روزهای محرومیت یا مصدومیت احتمالی بیرانوند جذب نشده و سرمربی سرخپوشان ناچار است به مهره‌های جوان تیمش اعتماد کند. اگرچه جذب مهاجم خارجی یکی از پیش‌بینی‌هایی است که می‌شود اما هنوز نام گزینه‌ای از سوی باشگاه مطرح نشده است. از نگاه برخی کارشناسان، پرسپولیس به دفاع چپ هم نیاز دارد اما در هیچ یک از این موارد، کادرفنی و مدیریت باشگاه هنوز اقدام خاصی انجام نداده‌اند.

در سمت مقابل آلومینیوم اراک با تغییرات بسیار زیادی فصل جدید را آغاز خواهد کرد. این تیم که با نام ایرالکو هم شناخته می‌شود فصل قبل با هدایت سید مهدی رحمتی هشتم شد اما در این فصل رحمتی که نتیجه خوبی گرفته بود تصمیم به ماندن نداشت و هدایت نساجی مازندران را پذیرفت تا آلومینیوم با سید مجتبی حسینی سرمربی فصل قبل پیکان به توافق برسد. احمد گوهری، ابوالفضل سلیمانی، احسان قهاری، میلاد بدرقه، بهروز نوروزی فرد، محمد خلیفه، محمد لطفی، مرتضی تبریزی و مهدی لیموچی ۹ بازیکن جدید آلومینیوم هستند.در حالی که حسین پورحمیدی، احسان حسینی، امیرحسین نعمتی، امیرمحمد هوشمند، محمدرضا فلاحیان، محمدرضا آزادی، محمدرضا خلعتبری، محمدرضا شکیب خو، محمود قائد رحمتی، مسعود پورمحمد،‌ مصطفی احمدی، میرهادی میرجوان، هانسل زاپاتا، والنتینو یوئل و وحید محمدزاده بازیکنانی هستند که از نماینده اراک جدا شده‌اند و خانه‌تکانی اساسی در این تیم صورت گرفته است.

آلومینیوم پیش از این ۷ بار با پرسپولیس بازی داشته که سهم هر تیم ۳ پیروزی بوده و یک بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. بدون شک پرسپولیس که در ۷ فصل اخیر ۶ مرتبه قهرمان شده، برای آنکه از همان آغاز فصل مدعی شماره یک قهرمانی باشد به دنبال پیروزی در بازی خانگی مقابل هوادارانش است. آلومینیوم هم که در آخرین بازی فصل قبل دو تیم توانست در ورزشگاه آزادی با پرسپولیس مساوی کند به دنبال آن خواهد بود تا با امتیاز به اراک بازگردد و حسینی که فصل قبل با پیکان دوازدهم شد و قبلا دستیار گل محمدی بود، این فصل می‌خواهد تیمش با امتیاز مسابقات را آغاز کند تا بتواند جایگاه بهتری را کسب کند.

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا