رویدادها

هواشناسی ۱۱ خرداد ۱۴۰۲/ پیش بینی بارش باران طی ۵ روز آینده

آفتاب‌‌نیوز :

صادق ضیاییان در گفتگو با اخبار ما درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: در پنج روز آینده به تناوب در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، شمال شرق، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس وشمال هرمزگان، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: در همین مدت در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و روز‌های جمعه تا یکشنبه در خوزستان در بعضی ساعات باد و گرد و خاک و آسمانی صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، تا روز شنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران جمعه (۱۲خرداد) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۱۳ خرداد) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۱ و ۱۲ خرداد) اهواز با دمای ۴۲ و ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۸ و ۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

سازمان هواشناسی از رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و همچنین مواج بودن دریاها در تعطیلات پیش رو خبر داد.

سازمان هواشناسی نیز اعلام کرد که در ۵ روز آینده به‌ تناوب‌ در ساعات‌ بعدازظهر و اوایل‌ شب‌ در برخی‌ نقاط‌ شمال غرب‌، سواحل‌ شمالی‌، ارتفاعات‌ البرز، شمال شرق‌، بخش‌هایی‌ از استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس‌ و شمال هرمزگان رگبار و رعدوبرق‌، وزش‌ باد شدید موقت‌ و در برخی‌ نقاط‌ گردوخاک‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.

در همین‌ مدت‌ در شرق‌ کشور به‌ ویژه منطقه‌ زابل‌ و همچنین روزهای جمعه‌ تا یکشنبه‌ در خوزستان در بعضی‌ ساعات‌ باد و گردوخاک‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.

همچنین‌، تا روز شنبه‌ خلیج‌فارس‌ و دریای عمان مواجند.

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا