تندرستی

هیچ تصمیم نهایی برای خرید تیم‌های تبریزی گرفته نشده است

اخبار ما/ کرمان نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در خصوص خرید سهام دو تیم تبریزی توسط شرکت مس گفت: شورای عالی امنیت ملی یا سران قوا باید با آن موافقت کنند اما توافقی صورت نگرفت. رسیده بود. نباید با شایعه پراکنی و ایجاد حاشیه این مشکل را تشدید کنیم.

به گزارش اخبار ما، حجت الاسلام حسین جلالی ظهر امروز 18 دی ماه اظهار کرد: شایعاتی مبنی بر واگذاری یا پرداخت هزینه های دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی تبریز توسط شرکت ملی مس ایران در فضای مجازی منتشر شده و حساسیت هایی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: متأسفانه مصاحبه ها و سخنرانی ها در این باره به جای حل مشکل، بیشتر به آتش افروزی کمک می کند و بحث امنیت را پیش می برد. چون آذربایجانی ها به خاطر تیم تراکتورسازی مدعی هستند و کرمانی ها هم حساسیت و حاشیه نشان می دهند که حق این استان به جای دیگری می رود.

نماینده مردم رفسنجانی و انارا در مجلس تصریح کرد: لذا از همکاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه تقاضا دارم قانون را ملاک قرار داده و از دخالت غیرکارشناسی در این موضوع خودداری کنند. هر طرف این موضوع جنبه امنیتی ایجاد می کند و من نمی خواستم در رسانه ها به این موضوع بپردازم اما همچنان تحت کنترل و مدیریت است و از مردم می خواهم به ما اعتماد کنند.

وی افزود: شورای عالی امنیت ملی یا سران قوا باید با آن موافقت کنند که تاکنون مورد موافقت قرار نگرفته است و در حال حاضر فقط جنجال رسانه ای فضا را شعله ور کرده است. نباید با شایعه پراکنی و ایجاد حاشیه این مشکل را تشدید کنیم.

حجت الاسلام جلالی در ادامه با اشاره به اینکه من در همان ابتدا هشدار دادم که بحث تفرقه بین مسیحیان مشکل ساز می شود و وقتی سهم همه مشخص نیست این اختلافات به وجود می آید و درخواست کردم که مرز مشخص شود. آذربایجان کار می کند و سهم خود را از مس سونگون می خواهند. در ادامه گفتیم که ابتدا استقلال مس سونگون را اعلام می کنیم و سهم آنها را مشخص می کنیم و سپس هر تصمیمی در مورد سهام آنها می گیریم.

وی گفت: می خواهم به همه رسانه ها، همکاران و… اعتماد شود. و چشم پوشی از اخبار غیر موثق و پرهیز از ایجاد حساسیت بین مردم و جامعه کارگری که باعث ایجاد جبهه بین کرمان و آذربایجان و درگیری می شود. بین این دو به نفع کشور و نظام نیست. ما یک کشور هستیم، باید وحدت رویه داشته باشیم و قانون را ملاک قرار دهیم.

نماینده مردم رفسنجانی و انارا در مجلس تصریح کرد: از طریق کمیسیون صنعت مجلس و دفتر نیکزاد نایب رئیس مجلس هر چه زودتر از استقلال مس مطلع شدم تا اختلافات پیش بیاید. حل شد زیرا استقلال آذربایجان و مس کرمان به مسائل امنیتی، اقتصادی، بهداشتی و نظارتی کمک زیادی می کند و بدبینی ها را از بین می برد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا