بین الملل

واکنش «قیلیچداراوغلو» به حمایت اوغان از اردوغان

کمال قلیچداراوغلو، نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه روز دوشنبه در صفحه توئیتر خود در واکنش به تصمیم سینان اوغان برای حمایت از اردوغان در دور دوم انتخابات ترکیه نوشت: مشخص شده است که چه کسی در کنار این کشور زیبا ایستاده است و چه کسی برای فروش آن اصرار دارد.

نامزد اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه افزود: ما می آییم تا این کشور را از دست تروریسم و پناهندگان نجات دهیم.

وی در ادامه توئیت خود نوشت: این یک رفراندوم واقعی است و هیچ کس دیگر نمی تواند کسی را فریب دهد.

کمال قلیچداراوغلو با ارسال پیامی خطاب به ترک‌ها گفت: از ۸ میلیون شهروند ترکیه و همه جوانانی که پای صندوق‌های رای نیامده‌اند، می خواهم که در انتخابات شرکت کنند.

سینان اوغان، نامزد دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ترکیه تصریح کرد که از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور در دور دوم انتخابات ترکیه حمایت می‌کند.

سینان اوغان امروز (دوشنبه) در کنفرانسی خبری اعلام کرد که در دور دوم از اردوغان حمایت می کند.

وی تصریح کرد که ائتلاف اپوزیسیون نتوانست ائتلاف حاکم را در دور نخست شکست دهد و نتوانست ما را نسبت به طرح‌هایش برای آینده قانع سازد.

در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه اردوغان ۴۹.۵۲ درصد، رقیبش کمال قلیچداراوغلو ۴۴.۸۸ درصد و اوغان در رتبه سوم بیش از ۵ درصد آرا را کسب کردند و از آنجایی که هیچکدام یک از نامزدها بالای ۵۰ درصد آرا کسب نکردند، انتخابات به دور دوم کشیده شد و قرار است در تاریخ ۲۸ ماه مه (۷ خرداد) برگزار شود.

دور دوم این انتخابات میان اردوغان و قلیچداراوغلو برگزار خواهد شد. بدین ترتیب، گرچه سینان اوغان شخصا در دور دوم انتخابات شرکت نمی‌کند، اما در تعیین رهبر بعدی ترکیه نقشی سرنوشت‌ساز ایفا می‌کند.

310310

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا