تندرستی

واکنش چلسی به تحریم سنگین علیه آبراموویچ/عکس

به گزارش خبرگزاری اخبار ما; ساعاتی پیش اعلام شد که دولت انگلیس مالک روس رومن آبراموویچ را در فهرست تحریم های خود قرار داده و به این ترتیب عملاً این روس را از فروش چلسی منع کرده است.

آبراموویچ به دلیل روابطش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در لیست سیاه بریتانیا قرار گرفت و قصد داشت قبل از تعلیق دارایی هایش به چلسی بفروشد. او همچنین 3.3.3 میلیارد برای باشگاه پرداخت و دو مشتری داشت که هنوز موفق به جذب او نشده اند.

آبراموویچ ممکن است دیگر نتواند باشگاهی را که در اختیار دارد به هیچ وجه بفروشد، زیرا دولت انگلیس او را در لیست تحریم ها قرار داده است و تمام دارایی های او در انگلیس از جمله چلسی را مصادره کرده است، مگر اینکه به انگلیس سفر کرده و این کار را انجام داده است. هرگونه تجارت در این کشور نیز ممنوع خواهد شد.

بایکوت آبراموویچ اما تاثیری بر چلسی در لیگ برتر انگلیس نخواهد داشت و این تیم اجازه ادامه رقابت در فوتبال انگلیس را خواهد داشت اما هیچ بخشی از درآمد باشگاه نصیب آبراموویچ نمی شود.

واکنش چلسی به تحریم های شدید آبراموویچ / عکس

آبراموویچ یکی از هفت چهره مرتبط با پوتین است که در فهرست تحریم های بریتانیا به دلیل جنگ روسیه با اوکراین قرار دارد. او در سال 2003 چلسی را خرید و این تیم را به یکی از قدرت های فوتبال جزیره و اروپا تبدیل کرد.

چلسی در خصوص آخرین تحولات و تحریم ها بیانیه ای صادر کرده است: با توجه به مالکیت ۱۰۰ درصدی آبراموویچ، چلسی مشمول تحریم های مشابه آقای آبراموویچ خواهد بود. با این حال، دولت بریتانیا مجوزی کلی صادر کرده است که به چلسی اجازه می دهد تا به فعالیت های خاصی ادامه دهد.

امروز با تیم مردان و زنان خود مقابل نوریچ و وستهام بازی خواهیم کرد و قصد داریم با دولت انگلیس برای صدور مجوز مذاکره کنیم.
این شامل مواردی است که به باشگاه اجازه می دهد تا زمانی که ممکن است به کار خود ادامه دهد. ما همچنان از دستورات دولت در مورد تأثیر این موارد بر بنیاد چلسی پیروی می کنیم، زیرا این یک موضوع مهم در جامعه ما است.»

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا