استان ها

وضعیت آب و فاضلاب شهرستان بندرماهشهر مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری اخبار ما، جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح احداث تصفیه خانه، اصلاح، بازسازی و توسعه شبکه آب و فاضلاب شهرستان با حضور فریدون بندری فرماندار، حبیب آغاجاری و نماینده مردم در شورای اسلامی، مدیران کل سازمان آب و برق خوزستان و مدیران محلی AFA در فرمانداری بندرماهشهر برگزار شد.

فرماندار شهرستان بندرماهشهر در این جلسه اظهار داشت: یکی از چالش برانگیزترین مسائل ما مدیران که دغدغه عموم مردم عزیز شهرستان است، بحث آب و فاضلاب است که سال هاست وجود داشته و مشکلات زیادی را به وجود آورده است. در سیستم شهری

بندری در ادامه افزود: در این راستا و با هدف رفع این مشکل اساسی، با حضور کارشناسان فنی و تدوین طرح جامع، پروژه احداث تصفیه خانه، اصلاح، بازسازی و توسعه آب شهر و شبکه فاضلاب با 8 هزار میلیارد ریال وام در حال تصویب است و توسط سازمان آبفا استان خوزستان اجرا می شود.

وی بیان کرد: تاکنون چندین کیلومتر از این پروژه با وام 4 هزار میلیارد ریالی اجرا شده که از مهمترین آنها می توان به اصلاح شبکه آبرسانی در مطهری، خیابان شهید حیدری، غزالی و برخی مناطق مشکل دار دیگر اشاره کرد. و امیدواریم این پروژه به طور کامل اجرا شود و در مهلت مقرر به اتمام برسد.

در پایان یکی از نمایندگان ارشد دولت در شهرستان بندرماهشهر اظهار داشت: با همکاری سازمان آب و برق خوزستان و آفا میزان حمل و نقل و تامین آب مورد نیاز این شهرستان افزایش یافته و 2 ایستگاه پمپاژ به آن اضافه می شود. ظرفیت ایستگاه تقویت شبکه به طول 13 و 10 کیلومتر برای آبرسانی به شهرهای طالقانی و مدنی از ایستگاه دریاچه سربندر و نمک و با وعده مدیر عفافه شهرستان چمران احداث می شود. مخزن آب تا آذرماه سال جاری به بهره برداری می رسد و امیدواریم با اجرای این طرح ها پروژه به طور کامل به اتمام برسد، خاطرنشان شد در کوتاه مدت و حسب نیاز شهروندان محترم از تامین آب رضایت داشتند. و با 46 رضایت نسبی را برای مردم عزیز به ارمغان آورد

دکمه بازگشت به بالا