استان ها

وضعیت خطرناک پل “فولاد”، هر روز می‌تواند به حادثه‌ای ناگوار منجر شود

اخبار ما/ خوزستان یکی از اعضای شورای شهر اهواز گفت: وضعیت خطرناک پل فولادی که ناشی از سرقت بخشی از سازه‌های فولادی است، می‌تواند هر روز منجر به تصادف دلخراش شود. با توجه به اینکه کاربری ویژه این پل مربوط به مکانیزاسیون سنگین فولادسازی است، انتظار می رود شرکت فولاد خوزستان در اسرع وقت به تعهد خود مبنی بر تحویل سازه های فولادی عمل کند.

احمد سراج پیش از دستور خود در سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (6 بهمن) برگزار شد، گفت: به نمایندگی از مردم اهواز، توجه رئیس جمهور به طرح شبکه فاضلاب اهواز است. شبکه فاضلاب اهواز یک شبکه فرسوده است و پروژه آن در 30 سال گذشته تنها 41 درصد پیشرفت داشته است، اما پس از اولین عزیمت دولت سیزدهم استان سیزدهم به خوزستان در چهار ماه گذشته با برنامه ریزی دو ساله، عملیات اجرایی آن به طور چشمگیری به پایان می رسد. قدرت را به دست گرفت.

به گزارش اخبار ما، وی افزود: بر اساس این طرح امیدواریم سال 1401 پایانی برای ورود هر گونه فاضلاب اشتراکی به رودخانه بزرگ و زیبای کارون از شهرهای اهواز و کارون باشد.

یکی از اعضای شورای شهر اهواز گفت: از تعامل و همراهی مثبت مدیران آبفا و شهرداری اهواز در طرح جهش دولت تشکر می کنم، اما انتظار می رود با تسریع در اجرای توافقنامه آبفا و شهرداری اهواز در تعمیر و بازسازی نوارهای حفاری آسفالت، زبان پشت دندان.

سراج بیان کرد: از دولت سیزدهم می خواهم با توجه به اینکه گام های اساسی و بلندی در حل مشکلات مربوط به فاضلاب برداشته است، قفل وضعیت پیچیده قطار شهری اهواز را با مقایسه اهواز و سایر کلانشهرها با نگاهی خاص باز کند. به گونه ای که خط اول مترو اهواز در اسرع وقت افتتاح شود.

وی گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم اولویت های خوزستان به ویژه اهواز که حدود یک سوم جمعیت استان را در خود جای داده است در قالب طرح های ملی در بودجه سال 1401 کشور با همگرایی تخصصی در نظر بگیرند؛ این اولویت هاست. به عملیات توسعه محدود نمی شود، در حال حاضر شامل رسیدگی به امور آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، میراث فرهنگی و عقب ماندگی در گردشگری و تقویت شرکت های دانش بنیان است.

یکی از اعضای شورای شهر اهواز گفت: شورای ششم اهواز به همراه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تدوین بودجه 1401 شهرداری این سیاست را دنبال خواهد کرد و سال آینده تحول اساسی اساسی در حکمرانی شهری رقم خواهد خورد. اهواز.

سراج تصریح کرد: با توجه به وضعیت جوی و پیش بینی ها در خصوص ایام پر رونق نوروز سال 1401، انتظار می رود استاندار خوزستان ستاد ویژه استانی را در این زمینه تشکیل و تمامی ادارات اهواز را با مدیریت مشترک استاندار و شهردار مکلف کند. مردم.

وی گفت: وضعیت خطرناک پل فولادی که بر اثر سرقت بخشی از سازه های فولادی رخ داده است، می تواند روزانه منجر به بروز حادثه دلخراش شود. با توجه به اینکه کاربری ویژه این پل مربوط به ماشین آلات سنگین شرکت های فولادی است، انتظار می رود شرکت فولاد خوزستان در اسرع وقت به تعهد خود مبنی بر تحویل سازه های فولادی عمل کند. این یک درخواست جدی است.

یکی از اعضای شورای شهر اهواز گفت: انتظار می رود رئیس بنیاد مستضعفان مانند سایر استان ها از درآمد حاصل از فروش دارایی های بنیاد در سرمایه گذاری و اشتغال زایی در خوزستان به ویژه اهواز استفاده کند. بیکاری در حال افزایش است.» بر اساس ظرفیت ها و اولویت ها، راه اندازی چندین ابر پروژه و خانه تولید بر اساس دانش جدید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا