فرهنگی

ویژگی‌های آیت‌الله ری شهری به روایت شریعتمداری

وزیر سابق کار در خصوص شخصیت آیت الله ریشهری گفت: آن مرحوم در کنار عرصه های فرهنگی و علمی در امور اجرایی در دستگاه های دولتی و قضایی نیز موفق بود و خوشبختانه شاگردان بسیاری تربیت کرد که آینده فرهنگی و علمی کشور را خواهند ساخت. ”

به گزارش اخبار ما، محمد شریعتمداری – وزیر اسبق تعاون، کار و رفاه اجتماعی – در گفت وگویی درباره شخصیت آیت الله ری شهری اظهار کرد: مرحوم ری شهری دارای شخصیتی چند بعدی و چند بعدی بود. او فردی بود که علاوه بر علم و دانش، از خرد جمعی، نظم و انضباط خاصی برخوردار بود.

وی ادامه داد: همانطور که در پیام رهبر معظم انقلاب دیدیم ایشان فرمودند آیت الله ریشهری ذخیره ارزشمندی برای انقلاب در عرصه فرهنگی و پژوهشی بود، گفت: از قبل از انقلاب تا پیروزی انقلاب. رهبر معظم انقلاب، آیت الله ری شهری در حکومت و قوه قضائیه نقش آفرینی کردند و در همه عرصه ها موفق بودند.

وی خاطرنشان کرد: در عرصه فرهنگ و علم، دارالحدیث را تأسیس کرد که به عنوان مرکز مهم حدیث و بیان اهل بیت(ع) و تبیین فرهنگ غنی اسلام بی نظیر است و امروز در جهان اسلام و نه تنها تشیع تعدادی از دانشمندان جوان در این دارالحدیث حضور دارند و آثار عجیبی مانند دانشنامه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام علی (ع) نیز به دلیل مکتوب بودن مقدار حکمت است. در این مرکز

شریعتمداری یادآور شد: از سوی دیگر زمانی که حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) را تحویل گرفت، 5600 متر فضا به ایشان واگذار شد اما امروز بیش از 170 هزار متر مربع فضای فرهنگی از جمله کتابخانه وجود دارد. ، موزه ها و فضاهای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان وی ادامه داد: وی حتی مجموعه دارالشفا را که یک مجتمع پزشکی خوب در جنوب شرق تهران است، تأسیس کرد و همچنین دارالمومنین را برای نیازمندان مؤمن تأسیس کرد که به محرومان در این شهر خدمات ارائه می دهد. محوطه.

وی افزود: در زمینه مسائل اداری و اجتماعی همواره یار و یاور امام راحل بوده است. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار آیت الله مشکینی و پس از آن با امام راحل و رهبر معظم انقلاب حضور داشتند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا