بین الملل

پاسخ بایدن به چالش ترامپ برای مناظره

به گزارش اخبار ما، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بعد از آنکه دونالد ترامپ، رقیب احتمالی جمهوریخواهش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ که او را برای شرکت در مناظره در «هر جا، هر زمان و هر مکان» به چالش طلبید، به صورت مشروط پاسخ مثبت داده و گفت که این پیشنهاد را رد نمی‌کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، جو بایدن روز جمعه همچنان که قصد عزیمت از واشنگتن به فیلادلفیا را داشت به خبرنگاران گفت مناظره کردن با دونالد ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری پنجم نوامبر را رد نمی‌کند.

به نقل از اخبار ما بایدن در تلاش برای موافقت مشروط با این پیشنهاد گفت: «این اتفاق بستگی به رفتار او دارد.»

به طور معمول نهاد موسوم به «کمیسیون مناظرات ریاست جمهوری» در آمریکا در سال‌های برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور سه مناظره را سازماندهی کرده و به اجرا در می‌آورد. در زمان کارزار انتخابات ۲۰۲۰ ترامپ و بایدن دو مناظره را با یکدیگر برگزار کردند اما مناظره سوم آنها لغو شد.

دو سال پیش کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکا رای به کناره‌گیری از مناظرات سازماندهی شده توسط این کمیسیون در پی شکایت ترامپ از زمانبندی، فرمتها و گزینش مجریان این مناظره‌ها داد. اما ترامپ روز چهارشنبه در حساب خود در رسانه اجتماعی متعلق به خودش موسوم به «تروث سوشال» بایدن را برای شرکت در مناظره به چالش کشید.

ترامپ در این پست خود نوشت: «این برای مصلحت کشور ما مهم است که جو بایدن و من بر سر مسائلی ضروری برای آمریکایی‌ها و مردم آمریکا مناظره برگزار کنیم. به این ترتیب من درخواست برگزاری مناظرات را در هر زمان و هر جا و هر مکان می‌دهم.»

ترامپ در زمان برگزاری مناظرات مربوط به رقبایش در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان از شرکت در آنها خودداری کرده بود.

۳۱۱۳۱۱

دکمه بازگشت به بالا