تندرستی

پایان کار پاراتکواندوکاران ایران با ۵ طلا و برنز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، امروز پنجشنبه ۲۶ آذرماه مرحله نهایی مسابقات پارا گرندپری ۲۰۲۲ با حضور ۷۷ تکواندوکار (۴۰ مرد و ۳۷ زن) از ۲۶ کشور به میزبانی عربستان سعودی در محل مسابقات قهرمانی کشور برگزار شد. سالن سبز» در ریاض و تیم ملی ایران با حضور 6 تکواندوکار. وی 4 مدال طلا و یک مدال برنز کسب کرد.

سعید صادقیان پور، علیرضا بخت، حامد حق شناس و مریم عبدالله پور به مدال طلا دست یافتند. رزا ابراهیمی نیز به مدال برنز دست یافت.

در وزن 63-44 کیلوگرم مردان، سعید صادقیان پور در دور نخست به مصاف «زوخاردینا توخایروا» از ازبکستان رفت و با نتیجه 31 بر 8 پیروز شد و سپس به مصاف «بوزتکه» از ترکیه رفت و 37 بر 16 پیروز شد. دیدار نهایی است. وی در مبارزه نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۸ ناتات تورگاتو از برزیل را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

علیرضا بخت در دور نخست در دیداری تماشایی تا 80- کیلوگرم «مارو لوئیس ناجرو» از مکزیک را با نتیجه 27 بر 20 شکست داد و سپس در مصاف با «نورلان» از قزاقستان پیروز شد و راهی دیدار فینال شد. وی در بازی فینال مقابل «حیدراف» از ازبکستان با نتیجه 44 بر 39 به برتری رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

حامد حق شناس در نخستین مبارزه با وزن 80+ کیلوگرم «چیکارا ایتو» از ژاپن را با نتیجه 38 بر 12 شکست داد و در مبارزه بعدی با «محمت» از ترکیه با نتیجه 28 بر 8 پیروز شد. نماینده سنگین وزن کشورمان در مبارزه فینال مقابل «ایوان میکولیچ» از کرواسی با نتیجه ۲۷ بر ۵ به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در گروه بانوان مریم عبدالله پور در سیاپچانگ به مصاف “نورچیهان ایکینجی” از وزن منهای 47 کیلوگرم ترکیه رفت و 5 بر یک حریف خود را شکست داد سپس در مرحله نیمه نهایی به مصاف “زکیه خدادادی” از پناهجویان با نتیجه 28 بر 3 رفت. و به فینال وزن خود رسیدند. قهرمان آسیا در سال 2022 در فینال “ایساکوا زیوداخون” از ازبکستان را با نتیجه 8 بر 2 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رزا ابراهیمی در وزن منهای 57 کیلوگرم ابتدا «پالشا گورهان» از نپال را 8 بر 2 شکست داد و در مرحله نیمه نهایی 24 بر 12 مغلوب «مایارا فرناندز» برزیلی شد و راهی رده بندی شد. وی در مبارزه برای کسب مدال برنز “کاملیا” از قزاقستان را شکست داد و به مقام سوم دست یافت. (طبق قوانین فدراسیون جهانی در فینال جایزه بزرگ فقط یک مدال برنز اهدا می شود.)

در وزن 65 کیلوگرم رایحه شهاب در اولین دیدار به مصاف «سچلی آر» از ترکیه رفت و در دیداری نزدیک 14 بر 13 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

دکمه بازگشت به بالا