استان ها

پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیارد ریالی به خودمالکین طرح نهضت ملی در کردستان

اخبار ما/ کردستان مدیرعامل شعبه بانک مسکن استان کردستان در خصوص پرداخت تسهیلات خود مالکی گفت: به ازای هر واحد در مرکز تا سقف 3 میلیارد و 500 میلیون ریال به افراد صاحب زمین، تسهیلات بدون پردازش و معرفی سد جیم.”

امید راست بین امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران استان کردستان با بیان اینکه سهم سپرده ها و پرداختی ها در جمعیت 2 درصدی کردستان 6 درصد است، اظهار کرد: 80 درصد وجوهی که در اختیار بانک ها قرار می گیرد باید در قالب تسهیلات برای متقاضیان پرداخت شود. که به طور متوسط ​​100 درصد در بانک های کردستان است.

وی با اشاره به اینکه ارتباط پرداخت تسهیلات با وجوه بانکی در بانک های استان متفاوت است، افزود: بانک مسکن در سال گذشته 129 درصد از وجوه موجود را به عنوان تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.

مدیر شعبه بانک مسکن کردستان با مقایسه نسبت جمعیت و پرداخت تسهیلات در استان های همدان، کرمانشاه و لرستان با استان کردستان گفت: کردستان از نظر سپرده و پرداخت تسهیلات نسبت به این استان ها در انتهای جدول قرار دارد.

به گفته وی، حدود 5.5 درصد از کل تسهیلات بانکی کشور به بخش مسکن و سیصد درصد از کل تسهیلات پرداختی مربوط به مسکن است.

راست بین با بیان اینکه تسهیلات بانک مسکن در دو بخش تسهیلات تکلیفی و اختیاری به متقاضیان پرداخت می شود، ادامه داد: حمایت و جوانی و زایمان، حوادث غیرمترقبه، بافت فرسوده روستایی و فروش هزینه شده مسکن آنلاین. مبلغ 1.924 میلیارد ریال پرداخت شد.

وی با اعلام اینکه 35 درصد از وجوه پرداختی به سیستم بانکی استان توسط استامبنا بانک پرداخت شده است، تصریح کرد: در بخش تسهیلات اختیاری شامل ساخت، خرید و تعمیر مسکن و سایر تسهیلات، 6 هزار و 279 فقره وام بیش از 7 هزار و 100 فقره وام پرداخت شده است. میلیارد ریال که 1700 میلیارد ریال آن خالی از سکنه است.

امید راستوبین با اشاره به اینکه تعهد دولت برای اجرای طرح نهضت ملی برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال، افزود: سهم بانک مسکن در سال گذشته 210 هزار و امسال دو برابر شده است.

وی سهم کردستان در طرح ملی نهضت را 87 هزار و 239 واحد برشمرد و اعلام کرد: از این تعداد 16 هزار واحد خود تامین می شود.

مدیر شعبه بانک مسکن کردستان تصریح کرد: تاکنون 9 هزار و 210 نفر در کردستان در قالب این طرح در بانک مسکن حساب باز کرده اند.

مدیرعامل شعبه بانک مسکن استان کردستان در خصوص پرداخت تسهیلات خود مالکی گفت: به ازای هر واحد در مرکز تا سقف 3 میلیارد و 500 میلیون ریال به افراد صاحب زمین، تسهیلات بدون پردازش و معرفی سد جیم.”

راستبین نرخ سود این تسهیلات را 18 درصد و مدت بازپرداخت آن را سه سال اعلام کرد. به گفته وی، تاکنون در مجموع پنج هزار میلیارد ریال توسط افراد واجد شرایط و افتتاح حساب واریز شده است که از این میزان 2600 میلیارد ریال به حساب تولیدکنندگان واریز شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا