تندرستی

پرسپولیس علیه رادوشوویچ مدرک رو کرد

بوژیدار رادوشوویچ پس از پنج سال حضور در پرسپولیس ناگهان به یکی از طلبکاران بزرگ باشگاه تبدیل شد و با فسخ ناگهانی قرارداد و کشاندن پرونده خود به فیفا به دنبال برآورده شدن خواسته هایش بود. در نتیجه پرسپولیس طبق تصمیم اولیه فیفا با 950 هزار یورو در مورد قرارداد دو ساله این بازیکن مواجه شد.

البته مشکل از آنجا شروع شد که با وجود باقی ماندن قرارداد این بازیکن و افزایش عجیب ارز، مدیرعامل وقت (محمدحسن انصاری فرد) تصمیم گرفت قرارداد را برای دو فصل دیگر تمدید کند و رقم خود را افزایش دهد. اما با توجه به مشکلات باشگاه در انتقال مبلغ قرارداد و عدم اجرای آن، رادووشویچ آن را لغو کرد و بعداً با طرح شکایت به فیفا، مبلغ 950 هزار یورو را برای دو فصل باقی مانده از قرارداد از خود طلب کرد.

رضا درویش در بخشی از سخنان امشب خود در برنامه شب فوتبال با گلایه از بی توجهی رسانه ها به ماهیت این قرارداد و توجه بیش از حد به مسائل فرعی مربوط به برکناری خود توضیحات ویژه ای در این خصوص ارائه کرد و مدعی شد که در جلسه برگزار شده u تاریخ 18 نوامبر در مقر فیفا خواهند بود، با مدارکی که دارند با کاهش جدی این مبلغ مواجه خواهند شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه طبق تصمیم اولیه فیفا، باشگاه پرسپولیس باید 950 هزار یورو به بوژیدار رادوشوویچ بپردازد، گفت: 27 آبان در مقر فیفا در سوئیس و در سوئیس جلسه خواهیم داشت. دادگاه ورزش (CAS) در این زمینه. از فرصت استفاده کنیم و این پرونده را بررسی کنیم.

وی در این لحظه به بخش مهمی اشاره کرد و مدعی شد که این باشگاه دو پرداختی دارد که رادوشوویچ آن را تکذیب کرد. (در این زمینه گفته می شود به دلیل مشکلاتی که در انتقال ارز وجود داشت، این باشگاه در مقطعی با کمک صادق محرمی، مدافع ملی پوش شاغل در لیگ کرواسی و تیم دیناموزاگرب، مبلغی را به این بازیکن پرداخت کرد. این کشور به رادوشوویچ پرداخت و باید معادل ریالی آن را در تهران دریافت می کرد و مدارک به باشگاه پرسپولیس تحویل داده شد.

درویش در این باره گفت: دو تا پول به او (رادوشوویچ) داشتیم که تکذیب کردند! حالا باید مدارکمون رو ببریم اونجا (فیفا-سوئیس) و ارائه بدیم.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص مطالبه 950 هزار یورویی دروازه بان کروات سابق تیمش به نکته دیگری اشاره کرد و گفت: طبق پرونده ای که سازماندهی کردند و به دنبال گرفتن او بودند، مبلغ قرارداد فصل آینده را هم می خواهند. او در حال حاضر در تیم دیگری مشغول به کار است و قرارداد امضا کرده است.

درویش با اشاره به درآمد رادوشوویچ در باشگاه واراژدین کرواسی گفت: فکر می کنم با تیمی که با آن قرارداد بسته اند ماهیانه حدود 3 هزار یورو و سالیانه حدود 50 هزار یورو می گیرند. ما این موضوع را به فیفا اطلاع دادیم و از او تاییدیه گرفتند.

مدیرعامل پرسپولیس که ظاهرا از ازدواج با این دروازه بان کروات شاکی بوده، مدعی است در این دادگاه که قرار است 27 آبان ماه جاری تصمیم نهایی درباره پرونده و بدهی پرسپولیس گرفته شود و البته مدعی شد. که با مدارکی که دارند (پرداخت به این بازیکن، حضور در یک باشگاه دیگر در فصل دوم و…) قطعا مبلغ بدهی باید بسیار کمتر از 950 هزار یورو باشد و فیفا در فصل دوم تعداد درخواستی را کاهش دهد و پرداخت کند. برای قرارداد اولیه

نتیجه این پرونده چه خواهد شد و آیا مدیرعامل موفق قرمزها می تواند تصمیم این پرونده جنجالی را به نفع این باشگاه تغییر دهد یا خیر، باید دید نزدیک به سه هفته دیگر.

بیشتر بخوانید:

251254

دکمه بازگشت به بالا