استان ها

پرونده‌های معوق در دادسرای قزوین تعیین تکلیف می‌شود

به گزارش خبرگزاری اخبار ما از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین در تشریح این خبر اظهارکرد: کاهش اطاله دادرسی یکی از سیاست‌های قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی است و باید تمامی مواردی که در بروز اطاله دادرسی نقش دارند شناسایی و در جهت کاهش آن‌ها برنامه‌ریزی شود و در همین خصوص دادستانی قزوین طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را در دستور کار دارد.

او افزود: همچنین با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در اجرای دستورالعمل رسیدگی به پرونده‌های معوق و تعیین تکلیف فوری آن‌ها؛ کارگروه نظارت بر پرونده‌های مسن، معوق و جریانی و تحقیقات مقدماتی در دادسرای قزوین تشکیل شد.

رجبی گفت: این کارگروه متشکل از معاونین دادستان و برخی از همکاران قضایی شعب است و از این پس با تشکیل نشست و با برنامه‌ریزی مدون در جهت نظارت بر پرونده‌های مسن، معوق و جریانی در شعب و نحوه تحقیقات در پرونده‌های کیفری اقدام می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک با تشکیل این کارگروه و پیگیری برنامه‌ها توفیقات مورد نظر از حیث تعیین و تکلیف پرونده‌های مسن و معوق حاصل می‌شود و کیفیت تحقیقات مقدماتی در شعب تحقیق نیز ارتقا می‌یابد و در نهایت منجربه کاهش اطاله دادرسی و جلب رضایت‌مندی شهروندان می‌شود.

46

دکمه بازگشت به بالا