بین الملل

پوتین در این قطار با پیری مبارزه می‌کند و ماسک شکوفه گیلاس بر روی صورت می‌گذارد/عکس

این تصاویر با استناد به اسناد اطلاعاتی، مصاحبه با مقام های سابق و  دسترسی به دست کم 25500 سند داخلی متعلق به Zircon Service شرکتی که چندین سال ارائه دهنده خدمات به این قطار بوده منتشر شده اند.

 در این گزارش آمده است که این قطار حداقل 6.8 میلیارد روبل (74 میلیون دلار) برای مالیات دهندگان روس هزینه داشته و اشاره شده که هزینه نگهداری و تعمیرات آن حدود 1.45 میلیارد روبل (15.8 میلیون دلار) در سال است. این ارزیابی نشان می دهد که قطار پوتین از 22 واگن تشکیل شده است اگرچه همواره از تمام آن واگن ها به طور همزمان استفاده نمی شود. هشت واگن از 22 واگن برای موارد فنی از جمله مراکز ارتباطی و تجهیزات ماهواره ای مورد استفاده قرار می گیرند. در گزارش اشاره شده که در آن قطار هم چنین رستوران، سینما، اتاق غذاخوری مجلل و همچنین حمام ترکی و اتاق زیبایی وجود دارد.

پوتین در این قطار با پیری مبارزه می‌کند و ماسک شکوفه گیلاس بر روی صورت اش می‌گذارد/عکس

طبق گزارش منتشر شده اتاق زیبایی آن قطار عایق صدا دارد و همه چیز از دستگاه های ضد پیری تا ماسک های صورت شکوفه های گیلاس و امولسیون سفت کننده را در خود جای داده است. هم چنین، در آنجا تجهیزاتی برای موارد اضطراری نجات دهنده، مانند دستگاه تنفس مصنوعی و دفیبریلاتور (دستگاه شوک غیر هماهنگ) و مانیتور بیمار نیز وجود دارند.

در آن گزارش اشاره شده که واگن دیگری نیز به سالن ورزشی تبدیل شده که مجهز به نیمکت پرس، دستگاه هایپراکستنشن (کشش فیله کمر و پشت پا) و دمبل های تا وزن هشت کیلوگرم است. در گزارش اشاره شده که تیم امنیتی پوتین به طور خاص خواستار آن شده که آن باشگاه مجهز به تجهیزات ورزشی برای تمرین عضلات ران باشد.

شایعات در مورد وسواس احتمالی پوتین درباره سلامتی و ظاهرش از مدت ها قبل در روسیه وجود داشته است.

روزنامه “گاردین” گزارش داد که اولین بار در سال 2010 میلادی پس از آن که پوتین در جلسه ای در کی یف با یک کبودی بزرگ آبی و زرد در اطراف چشم اش مشاهده شد گزارش هایی مبنی بر انجام جراحی پلاستیک او منتشر شد. این گزارش ها سخنگوی پوتین را مجبور به تکذیب کرد و در آن زمان به خبرنگاران گفت:”احتمالا تاثیر تابش نور بوده و باعث شده نخست وزیر خسته به نظر برسد”.

براساس تحقیقات تازه پوتین به طور خاص خواستار ایجاد یک سیستم ارتباطی ویژه در قطار خود شده که به او اجازه می دهد بدون وقفه تلویزیون را در حین حرکت در داخل توتل ها تماشا کند. هم چنین، ده ها پرسنل در قطار مشغول به کار هستند که انتظار می‌رود در زمان حضور پوتین قبل از کار در قطار قرنطینه شده باشند. به نظر می رسد این یک روش استاندارد برای پوتین است که اقدامات شدیدی را برای منزوی کردن خود در طول پاندمی کووید – 19 آغاز کرد و ظاهرا از آن دست بر نداشته است. گزارشی که در ژوئن 2020 منتشر شد نشان داد که او یک تونل ضد عفونی ویژه در کاخ خود در نوو اوگاریوو ساخته که همه بازدیدکنندگان با او باید از آن عبور می کردند. پوتین نه تنها در مورد سلامتی خود بلکه در مورد امنیت اش نیز نگران است.

قطار زرهی در یک شبکه راه آهن مخفی حرکت می کند که شامل خطوط موازی و ایستگاه های نزدیک محل سکونت او در اطراف روسیه است. نتیجه تحقیقات تازه نشان می دهد که قطار به شدت محافظت شده است و همه بخش های آن از دیوارها، درها و پنجره‌ها ضد گلوله هستند. پیش تر اشاره شده بود که آن قطار یک جدول زمانی مخفی نیز دارد تا بتواند به طور نامحسوس حرکت کند.

311311

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا