فرهنگی

پیام وزیر ارشاد برای درگذشت یک مجتهد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت آیت الله محمدعلی ناصری مجتهد و استاد اخلاق این پیام را منتشر کرد.

در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

“به نام خدا

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: علمای زمین و خلفای پیامبران و جانشینان پیامبران.

فقدان عالم و مجتهد جلیل القدر، استاد اخلاق و سخنور فصیح، آیت الله محمدعلی ناصری رضی الله عنه، تأثر و درد فراوانی بر جای گذاشت.
این استاد برجسته حوزوی که سال ها افتخار شناخت ایشان را داشتم، حضور مؤثر، مهربان و چشمگیر ایشان در شهر اصفهان به ویژه در مسجد کمرزرین و حوزه علمیه حضرت ولی عصر ارواحن فداه، از مسلمات است. پناهگاهها و سرچشمه های فیض مردم شریف این شهر، شهر و دیار شمرده می شدند و عبادت کنندگان آنها در سراسر سرزمین در این مصیبت اندوهگین و اندوهناک خواهند بود.
خداوند این فقیه بزرگ را در ایام پایانی محرم الحرام و ایام شهادت امام العارفین سیدالساجدین علیه السلام برکت دهد. برای علما و جامعه علم و فضیلت اصفهان و میهن اسلامیمان صبر و اجر مسئلت دارم.

آیت الله محمدعلی ناصری مجتهد، استاد اخلاق و مروج فرهنگ مهدوی ساعتی پیش در سن 92 سالگی دعوت حق را بر زبان آورد.

این عالم ربانی در سال 1309 در اصفهان دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را ابتدا در دولت آباد آغاز کرد و سپس در حوزه علمیه اصفهان ادامه داد. در چهارده سالگی که پدرش به نجف مهاجرت کرد، اشرف به نجف رفت. پس از سه سال پس از بازگشت پدرش به ایران، تحصیلات خود را در نجف ادامه داد و در مدرسه صدر نجف ثبت نام کرد.
آیت الله ناصری در طول عمر پربرکت خود از محضر علمایی چون محمد کوفی، سید محمد کشمیری، شیخ عباس قوچانی، سید هاشم حداد، سید جمال الدین گلپایگانی در کنار شخصیت های عرفانی و اخلاقی همچون علامه محمد طباطع، علامه محمد، علامه محمد، بهره برد. به گفته شیخ علی بهجت، کسی مثل او نیست.» آیت الله بهجت ملاقات صادقانه ای نداشتند.

55244

دکمه بازگشت به بالا