فرهنگی

پیشنهاد وزیر ارشاد برای استفاده از مصلای تهران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کارکنان مصلای بزرگ امام (ره) پیشنهاد کرد: با برنامه ریزی با همکاری مشترک این وزارتخانه و مصلای تهران، از فضای فرهنگی و هنری این مکان معنوی برای گسترش بیشتر استفاده شود. فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی.

به گزارش اخبار ما و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی صبح جمعه (28 آبان 1400) در حاشیه بازدید از مصلای امام خمینی (ره) دیدار با سران این مکان با حضور نمادهای فرهنگی و هنری به دوره های مختلف تاریخی اشاره کرد و گفت: مصلای امام خمینی (ره) پس از انقلاب اسلامی به نماد فرهنگی و هنری کشور تبدیل شد.

اسماعیلی در ادامه افزود: مصلای امام خمینی (ره) می تواند مجموعه ای ماندگار فرهنگی و هنری برای آیندگان باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مجموعه عملیات عمرانی و عمرانی در مصلای امام خمینی (ره) گفت: آثار و اقدامات متراکمی در مصلای امام خمینی (ره) شکل گرفت که کمتر رسانه ای است و به همین دلیل مردم اطلاع کمی از آن دارند. آی تی.” مصلای امام خمینی (ره) مجموعه ای باشکوه از آثار هنری است که از جنبه های مختلف می توان به آن نگاه کرد.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه نزدیک ترین نهاد دولتی در رابطه با همکاری های فرهنگی و هنری دوجانبه با مصلای امام خمینی (ره) است. در دو دهه گذشته نمایشگاه های بسیاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله نمایشگاه های بین المللی کتاب، مطبوعات و قرآن در این مجموعه باشکوه برگزار شده است و پس از آن می توان بسیاری از فعالیت های فرهنگی و هنری این وزارتخانه را ارائه کرد. .

رئیس حوزه هنری گفت: از فضای مصلای امام خمینی (ره) نیز می توان در راستای برنامه های جامعه مورد نیاز شهر در کنار فعالیت های مذهبی استفاده کرد.

در بخش دوم این نشست، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به سابقه فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی برگزار شده در مصلای تهران، گفت: آمادگی داریم مجموعه فعالیت های فرهنگی و هنری را مستندسازی کنیم. در تهران به صورت کتاب دعا».

با یادآوری برخی مشکلات سال های گذشته، حال و هوای مصلای امام خمینی(ره) در نمایشگاه کتاب گفت: برخی مشکلات از جمله مشکل دسترسی به پارکینگ باید در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب حل شود. موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران می‌تواند برنامه‌های مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مصلای امام خمینی (ره) را در قالب تفاهم‌نامه داشته باشد تا تمامی برنامه‌ریزی‌ها و موضوعات اساسی همکاری‌های دوجانبه بتواند باید دنبال شود.

در بخش دوم این دیدار سید مهدی عاملیان معاون اجرایی مصلای امام خمینی (ره) گفت: آغاز و راه اندازی مصلای امام خمینی (ره) از زمان ریاست جمهوری ایشان و تحت نظارت مقام معظم رهبری شکل گرفت. تمام ابعاد مختلف ساخت و ساز محقق شد. مصلای امام خمینی (ره) یک اثر تاریخی ماندگار است تا بتوان از ظرفیت های این فضا برای برگزاری جشنواره ها، همایش ها و مراسم فرهنگی و هنری کشور استفاده کافی کرد.

عوامل در پایان بیان کردند: آمادگی داریم فضای مصلای امام خمینی(ره) را در اختیار همه دست اندرکاران این حوزه برای برگزاری تمامی رویدادهای فرهنگی و هنری ملی و بین المللی قرار دهیم. سازه مصلای امام خمینی (ره) بنای تاریخی است که گنجینه ای بزرگ برای آیندگان است و بهتر است از داشته هایمان بهترین استفاده را ببریم و بتوانیم میزبان محتوای فرهنگی بیشتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشیم. و سایر سازمان ها و نهادهای دولتی. باشیم.

بر اساس گزارش ها، در این بازدید محمد اسلامی معاون توسعه و توسعه منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی نورعلیشاهی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رمضانی مدیرکل خانه کتاب و ادبیات ایران و علیرضا اسماعیلی مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا