جامعه

پیشگیری از جنگل‌ زدایی با نوآوری

اخبار ما/ خراسان رضوی هیئت روغن نخل مالزی (MPOB) اعلام کرد که نوآوری‌های حفاظت از جنگل‌های صنعت روغن نخل مالزی به ثمر نشسته است و نرخ جنگل‌زدایی در این کشور در سال‌های اخیر کاهش مداوم داشته است.

به گزارش دیلی اکسپرس، احمد پرویز، مدیر عامل شرکت پالم اویل مالزی گفت: گزارش ها نشان می دهد که از سال 2010 تا 2015 مساحت جنگل های مالزی با افزایش 2 درصدی به 18.25 میلیون هکتار رسیده است. در بازه زمانی 1991 تا 2000، میزان جنگل زدایی 0.27 درصد بوده و این میزان از سال 2001 تا 2010 به 0.09 درصد کاهش یافته است.

پرویز اظهار داشت: افزایش مساحت جنگل تا حدی نتیجه طرح روغن پالم پایدار مالزی (MPSO) است که در اول ژانویه 2020 برای افزایش پایداری کشاورزی و مدیریت جنگل از طریق صدور گواهینامه اجباری برای همه مزارع و صاحبان کوچک اجرا شد. زمین مولد

وی افزود: بر اساس این دستور، جنگل زدایی در سال 1395 کاهش یافت. طرح پایدار روغن پالم مالزی در سال 2015 راه اندازی شد.

مالزی متعهد به حفاظت از تنوع زیستی و مدیریت پایدار جنگل در اجلاس زمین ریو در سال 1992، یعنی. که آنها 50 درصد از جنگل های خود را حفظ خواهند کرد. در گزارش سال 2020 بانک جهانی، مساحت جنگل های این کشور 58.18 درصد از کل مساحت زمین را تشکیل می دهد.

محرک های زیادی برای جنگل زدایی وجود دارد و مطالعات نشان می دهد که نخل روغنی عامل اصلی تخریب جنگل ها نیست. این توسط گزارش های اتحادیه دانشمندان علاقه مند تایید شد که گاو، سویا و محصولات چوبی باعث تلفات جنگل ها بیشتر از نخل روغنی می شوند.

نخل روغنی کمترین میزان تلفات جنگل ها را دارد، بنابراین بی انصافی است که بگوییم صنعت روغن نخل تنها عامل مهم در مسائل زیست محیطی و گرمایش جهانی است.

پرویز گفت: بسیاری از فعالیت های اقتصادی دیگر نیز در مسائل زیست محیطی و گرمایش زمین نقش دارند. شرکت‌های بزرگ نخل روغنی، از جمله Sime Darby، IOI Group و Wilmar، به حفاظت از طبیعت و گونه‌ها کمک کرده‌اند.

وی افزود: این مزارع همچنین مناطقی با ارزش حفاظتی بالا (HCV) در داخل شهرک برای حفظ تنوع زیستی ایجاد می کنند. به عنوان مثال، شرکت پالایش و ترکیب نفت سیمه داربی 5779 هکتار از منطقه با ارزش حفاظتی بالا را برای حفاظت از تنوع زیستی اختصاص داده است.

بر اساس بیانیه سازمان جهانی غذا و کشاورزی جنگلداری (SOFO)، 22 کشور از جمله مالزی توانسته اند سطح امنیت غذایی ملی خود را با حفظ پوشش جنگلی افزایش دهند و نشان دهند که نیازی به قطع درختان برای تولید بیشتر نیست. غذا.

مالزی، دومین تولید کننده بزرگ روغن پالم در جهان، همچنان در بین 12 کشور دارای تنوع زیستی قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا