برترینهای کسب و کاربین الملل

چرا تحصیل در کانادا انتخاب ایده‌آلی برای دانشجویان بین‌المللی است؟

چرا تحصیل در کانادا گزینه ایده‌آلی برای دانشجویان خاورمیانه است؟

چه کسی بدش می‌آید دوران تحصیلات دانشگاهی خود را در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا سپری کند؟ معلوم است که هیچکس. کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی را در میان کشورهای جهان دارد و از نظر تعداد ویزاهای تحصیلی، بعد از آمریکا و استرالیا در جایگاه سوم ایستاده است. تحصیل در چنین کشوری برای همه دانشجویان ایده‌آل است، چه برسد برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که رویای پیشرفت و داشتن زندگی بهتر در سرشان است.

تعداد ویزاهای تحصیلی و دانشجوی خارجی در کانادا

کانادا، بعد از ایالات متحده و استرالیا، از نظر تعداد ویزاهای تحصیلی رتبه سوم را در جهان دارد. در حقیقت، اکنون بیش از ۶۴۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در کانادا تحصیل می‌کنند. محبوبیت کانادا به‌عنوان مقصدی برای دانشجویان بین‌المللی، به شکل فزاینده‌ای در حال رشد بوده است. به‌طوری که، جمعیت دانشجویان بین‌المللی ساکن در کانادا، ظرف ۱۰ سال گذشته بیش از ۳ برابر شده است. کشورهایی که ۳۶ هزار دانشجوی بین‌المللی از آن کشورها به کانادا آمده‌اند :

 1. الجزایر
 2. بحرین
 3. مصر
 4. ایران
 5. عراق
 6. اردن
 7. کویت
 8. لبنان
 9. لیبی
 10. مراکش
 11. فلسطین (نوار غزه و کرانه باختری)
 12. قطر
 13. عربستان سعودی
 14. سودان
 15. سوریه
 16. تونس
 17. امارات متحده عربی
 18. یمن

دانشجویان خاورمیانه و شمال آفریقا نسبت به سایر دانشجویان بین‌المللی کانادا چه مزیتی دارند؟ علاوه بر این، بسیاری از دانشجویان اهل شمال آفریقا، زبان فرانسوی را به راحتی صحبت می‌کنند و همین امر آنها را در موقعیت ایده‌آلی برای تحصیل در موسسه‌های آموزشی فرانسوی‌زبان در استان‌هایی مانند کبک و نیو برانزویک و شهرهایی مانند اوتاوا و سادبری قرار می‌دهد.,

چرا کانادا گزینه‌ای ایده‌آل برای دانشجویان خاورمیانه است؟

سه دانشگاه کانادا در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند . تعدادی از بهترین دانشگاه‌های جهان در کانادا هستند و ۳ موسسه آموزشی این کشور، یعنی دانشگاه‌های تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا، در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. شهریه دانشگاه‌های کانادا پایین‌تر از کشورهای دیگر است . برخلاف ایالات متحده و سایر مقاصد پرطرفدار تحصیلی، شما برای تحصیل در کانادا نیازی به سرقت از بانک ندارید. شما به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی، کمی بیشتر از خود کانادایی‌ها شهریه پرداخت می‌کنید، اما با این وجود، هزینه‌های دریافتی از دانشجویان بین‌المللی، همچنان بسیار پایین‌تر از سایر کشورهاست.

در کانادا امکان کار همزمان با تحصیل وجود دارد

در کانادا نه تنها شهریه‌ها مناسب است، بلکه شما می‌توانید در حین تحصیل، کار هم بکنید. شما اجازه خواهید داشت که در طول ترم، تا سقف ۲۰ ساعت در هفته و در تعطیلی‌های برنامه‌ریزی شده به‌صورت تمام‌وقت کار کنید. پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید در کانادا بمانید و کار کنید شما می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی، عمدتا از طریق دریافت ویزای کار بعد از تحصیل، در کانادا بمانید. با این ویزا، شما قادر خواهید بود که برای هر کارفرمایی به صورت تمام‌وقت کار کنید و به راحتی، از یک دانشجو به یک فرد شاغل تبدیل شوید. بعد از آنکه دست‌کم به مدت یک سال کار کردید، ممکن است برای مسیرهای پرطرفدار اخذ اقامت دائم، مانند کلاس تجربه کانادایی و برنامه نامزدی استانی (PNP) واجد شرایط شناخته شوید.

برخورداری از تجربه تحصیل و کار در کانادا منجر به آن خواهد شد که امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) شما در برنامه ورود سریع (Express Entry) که سیستم اصلی مورد استفاده کانادا برای پذیرش مهاجران کلاس اقتصادی است، افزایش پیدا کند. در کانادا یک زندگی با کیفیت را تجربه می‌کنید کانادا در بیشتر جنبه‌های استانداردهای زندگی به‌ویژه مسکن، درآمد، شغل، کامیونیتی، رضایت از زندگی و آموزش، از رتبه‌های بسیار خوبی برخوردار است. کانادا پذیرای فرهنگ‌های مختلف است مهم است به یاد داشته باشید که کانادا کشوری دو زبانه است. اگر قادر به صحبت به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی باشید، می‌توانید به آسانی در کانادا مستقر شوید.

کانادا هر ساله، هزاران مهاجر را از گوشه و کنار جهان، می‌پذیرد. به همین علت، این کشور بسیار متنوع بوده و شما با زندگی در آن، در معرض فرهنگ‌های مختلفی قرار خواهید گرفت. در حقیقت، برآورد می‌شود که ۵۱ درصد از جمعیت شهر تورنتو پرجمعیت‌ترین شهر کانادا، خارج از این کشور به دنیا آمده‌اند. هم‌وطنان خود را در کانادا پیدا می‌کنید شما به احتمال زیاد، در دانشگاه یا کالجی که ثبت‌نام می‌کنید، جوامعی از دانشجویان خاورمیانه‌ای، ایرانی، عرب یا شمال آفریقایی را پیدا خواهید کرد.

برای مثال، دانشگاه تورنتو یک انجمن دانشجویان خاورمیانه‌ای و دانشگاه Ryerson، یک انجمن دانشجویان عرب زبان دارد. علاوه بر این، در بسیاری از شهرهای کانادا، به احتمال زیاد می‌توانید مهاجرانی را از کشور خود پیدا کنید. مثلا در شهر تورنتو، جمعیت قابل ملاحظه‌ای از ایرانیان سکونت دارند که گاهی با واژه «تهرانتو» از آنها یاد می‌شود. اگر با ویزای تاریخ گذشته در کانادا هستید، نگران نباشید دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که با ویزاهای تاریخ گذشته در کانادا هستند، به شرط آنکه برای تمدید ویزای خود درخواست داده باشند، می‌توانند به کار ادامه دهند.

راهنمای گام به گام تحصیل در کانادا،برای دانشجویان خاورمیانه

گام دوم: به موسسه آموزشی کانادایی موردنظرتان درخواست بدهید. چنانچه با درخواست شما موافقت شود، یک نامه پذیرش دریافت چرا تحصیل در کالج های انتاریو گزینه ایده آلی است؟ در این مقاله قصد داریم مزیت‌های این کالج‌ها در کانادا را بیان کنیم، تا آگاهانه‌تر نسبت به تحصیل در کالج‌های این استان در کانادا اقدام کنید.

همه افراد از تحصیل در دانشگاه هدف خاصی را دنبال می‌کنند، هیچ فردی به‌صرف گرفتن مدرک یا وقت‌گذرانی وارد دانشگاه نمی‌شود، اغلب افراد به دنبال این هستند که با مهارت‌آموزی در دانشگاه، آینده کاری روشنی را برای خودشان رقم بزنند و به دانش و مهارت‌های حرفه‌ایشان اضافه کنند. کالج های انتاریو به دلایل مختلف می‌توانند یک انتخاب عالی برای ادامه تحصیل شما باشند. در این مطلب به 10 دلیل برای انتخاب کالج های انتاریو اشاره می‌کنیم تا شما ضمن بررسی آن‌ها بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

 1. در اختیار داشتن برنامه‌های ابتکاری و پیشگامی در روش‌های نوین آموزشی

10 سال پیش، بسیاری از مشاغل پرطرفدار و درآمدزای امروزی حتی وجود خارجی هم نداشتند. کالج های انتاریو ازجمله موسسات آموزشی در سراسر جهان هستند که رهبری فناوری و توسعه نیروی کار را بر عهده‌دارند و دانش آموزانشان را برای موفقیت در حرفه‌های پیشرفته امروزی و حتی آینده آماده می‌کنند. به‌این‌ترتیب شما در این کالج‌ها می‌توانید در رشته‌هایی تحصیل کنید که در آینده بسیار پرطرفدار و درآمدزا خواهند بود.

این کالج‌ها بیش از 480 شریک در دنیای صنعت در اختیار دارند که به آن‌ها درزمینه برنامه‌ریزی درسی، مشاوره و مدیریت دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی که به‌صورت مداوم در حال پیشرفت هستند کمک می‌کنند تا دانشجویان به‌روزترین آموزش‌ها را کسب کنند. تاکنون بیش از 300 دوره که مولفه‌های نوآوری، کارآفرینی و پیشرفت در آینده را دارند در این کالج‌ها ارائه‌شده و دانشجویان از مزایای شرکت در پروژه‌های پیشگامان تحقیقی و نوآورانه استفاده کرده‌اند. این امر زمینه پیدا کردن شغل در کانادا و کسب اقامت این کشور را فراهم می‌آورد.

 1. فراهم کردن موقعیت‌های آموزشی برابر برای همه

رشته های تحصیلی در کانادا به همراه زمینه تخصصی قطعا دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد. به‌هرحال حتما یکی از این گزینه‌ها برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود. فرقی نمی‌کند شما یک آدم خلاق هستید یا اهل تفکر و قانونمند، کار با اعداد برایتان ساده است یا از مصاحبت با مردم لذت می‌برید، حتی برای عاشقان دنیای فناوری هم گزینه‌های خوبی فراهم‌شده است.

این‌یک فرصت عالی است که به شما این امکان را می‌دهد که از چیزهایی که در آن مهارت دارید یا علاقه‌مند هستید در مورد آن‌ها اطلاعات کسب کنید برای خودتان یک کسب‌وکار موفق بسازید. بیش از 40 درصد مشاغل پرطرفدار و درآمدزای آینده در حوزه تجارت و فناوری هستند، پس اگر می‌خواهید آینده خودتان را تضمین کنید لازم است وقت بگذارید و ضمن یک جستجوی دقیق برنامه‌های کالج‌ها را مطالعه کنید و گزینه مناسبتان را با کمک مشاوران پیدا کنید.

 1. امکان انتخاب مسیر شخصی به شکل کاملا آگاهانه و برنامه‌ریزی‌شده در کالج های انتاریو

یکی از ویژگی‌های مثبت کالج های انتاریو این است که با ارائه گواهینامه یک‌ساله به شما این امکان را می‌دهد که خیلی سریع مهارت‌های لازم خود را کسب کنید و وارد دنیای کار شوید. آموزش‌های کالج بسیار کاربردی هستند و اغلب کارفرماها به‌راحتی فارغ‌التحصیلان کالج های انتاریو را استخدام می‌کنند. همه‌چیز بستگی به تلاش و علاقه شما دارد اگر مسیر را به‌درستی انتخاب کنید و به‌اندازه کافی تلاش کنید امکان موفقیت شما به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند. برنامه‌های دو تا سه ساله کالج به شما مهارت‌های تکمیلی که برای پیشرفت کاری به آن‌ها نیاز دارید را آموزش می‌دهد و در کنار کار می‌توانید برای کسب موقعیت شغلی که آرزوی آن را دارید تلاش کنید.

همچنین امکان شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی برای شما فراهم‌شده که به کمک آن می‌توانید به جمع‌بندی دانش خودتان بپردازید و مدارک تحصیلات تکمیلی را هم دریافت کنید. در کالج های انتاریو بیش از 200 رشته تحصیلی و برنامه آموزشی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید ضمن کسب تجربه‌های ارزشمند مدارک تحصیلی معتبری در سطح بین‌المللی را که آینده کاری‌تان هر فرد را تضمین می‌کند دریافت کنید. شما می‌توانید در برنامه‌های آموزشی شرکت کنید و 800.000 فرصت انتقال تجربه موجود در این کالج‌ها، به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی شغل دلخواهتان را پیدا کنید.

 1. هیچ‌وقت برای یادگیری دیر نیست

تعهدات شغلی، خانواده‌ای که مسئولیت تامین هزینه‌های آن‌ها را دارید، کلی قبض پرداخت‌نشده و مسئولیت‌های مختلف نباید باعث نگرانی شما برای بازگشت به کالج و شروع فرایند یادگیری باشد. نگران نباشید دوره‌های کالج های انتاریو تنها برای فارغ‌التحصیلان دبیرستان‌ها که تازه مدرسه را ترک کرده‌اند نیست. در این کلاس‌ها می‌توانید افراد مختلفی را در گروه‌های سنی متفاوت ببینید که به فکر افزایش مهارت‌های شغلی خود هستند تا بتوانند سطح زندگی خود را ارتقا دهند.

پس اصلا جای تعجب نیست که والدین جوان، افراد میان‌سال و افرادی را در کلاس خود ببینید که در فکر ساختن رویاهای خود هستند تا آینده را آن‌طور که دوست دارند بسازند. Study permitHow to apply برای کانادا : گام‌ها و اطلاعاتی که باید بدانید . آموزش بزرگ‌سالان برای پذیرش در مشاغل جدید یکی از برنامه‌های دوره‌های آموزشی کالج است. هر کجای زندگی خودتان هستید، اگر هدف و آرزویی در سر دارید هرگز دیر نیست، برای فراگیری مهارت و دانش مورد نیاز خود می‌توانید از طریق کالج اقدام کنید.

 1. کسب تجربه‌های واقعی پیش از فارغ‌التحصیلی

بسیاری از برنامه‌های آموزشی دانشگاهی به‌این‌ترتیب است که تنها یک سری مهارت را به‌صورت تئوری به اشخاص آموزش می‌دهند که در دنیای حرفه‌ای چندان به کار آن‌ها نمی‌آید اما برنامه‌های کالج به دلیل ترکیب منحصربه‌فرد یادگیری آکادمیک و آموزش مهارت‌های عملی برای ارتقای شغلی شما گزینه بسیار مناسبی هستند. شما با هدایت مربیان باتجربه حرفه‌ای، شرکت در کلاس‌های آموزشی و دوره‌های علمی و پروژه‌های عملی می‌توانید مهارت‌های موردنیاز شغلیتان را کسب کنید.

کالج به شما این فرصت را می‌دهد که قبل از ورود به بازار کار، تجربه‌های ارزشمندی در حوزه کاریتان به دست آورید و انتخاب‌های بهتری داشته باشید. همچنین کالج به شما این امکان را می‌دهد که با افراد مشهور صنعت خودتان، روابط حرفه‌ای برقرار کنید و شبکه ارتباطی گسترده‌ای داشته باشید، این ارتباطات نه‌تنها به شما در زمینه یافتن موقعیت‌های شغلی تازه، کارآموزی و دسترسی به شرکای تجاری جدید کمکتان می‌کند، بلکه بعد از فارغ‌التحصیلی هم می‌تواند زمینه پیشرفت شغلی شما را فراهم کند.

دکمه بازگشت به بالا