جامعه

چند توصیه برای بهبود کیفیت خواب در شرایط شیوع کرونا

خواب سالم می تواند تفاوت زیادی در کیفیت زندگی فرد ایجاد کند.

به گزارش اخبار ما ، در زمینه Coronavirus قبل از انقلاب و استفاده از محدودیت ها و قرنطینه خانگی ، ممکن است فرد هنگام اختلال در خواب دچار اختلال خواب شود اختلال خواب یا کمبود خواب سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در سالم ماندن و استفاده بیشتر از خواب استفاده می شود:

1) در طول هفته و حتی در آخر هفته از ساعت خواب و بیداری خود محافظت کنید. این ساعت بدن شما را تنظیم می کند و به شما کمک می کند شب ها بهتر بخوابید و در طول شب از خواب بیدار نشوید.

2) آرامش ، چالش خواب را تمرین کنید. استراحت ، فعالیت منظم ، قبل از خواب تا زمانی که از چراغ روشن دور نشوید ، می توانید زمان خواب خود را از فعالیت هایی که باعث هیجان ، استرس یا اضطراب می شود دور کنید و ممکن است خوابیدن ، بیدار شدن ، ایجاد صدا یا شب بیدار شدن را مشکل داشته باشید. .

3) اگر هنگام خواب مشکل دارید ، از خوابیدن به خصوص بعد از ظهر خودداری کنید. در حالی که جوانسازی می تواند در طول روز انرژی به شما بدهد و شما را دوباره جوان کند ، اگر در شب مشکل دارید و به راحتی نمی خوابید ، باید حتی در کوتاهترین زمان های روز را فراموش کنید.

4) روزانه ورزش کنید. ورزش جدی و سنگین بهترین گزینه است ، اما حتی ورزش سبک بهتر است که به هیچ وجه انجام نشود. شما می توانید در هر ساعت از روز که می خواهید ورزش کنید ، اما نباید با هزینه کاهش زمان لازم برای خواب باشد.

5) اتاق خود را ارزیابی کنید. محیط خواب خود را توسعه دهید تا شرایط لازم برای خواب ایجاد شود. اتاق خواب شما باید خنک باشد. دمای توصیه شده 15 تا 20 درجه سانتیگراد است. اتاق خواب شما نیز باید عاری از هرگونه سر و صدایی باشد که می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند. سرانجام اتاق خواب باید عاری از هرگونه نوری باشد. اتاق خود را برای سر و صدا یا حواس پرتی های دیگر بررسی کنید. این شامل اختلال در خواب همسرتان ، مانند مار است. پرده های ضخیم ، پرده ، گوش ، دستگاه های خاموش کننده سر و صدا ، دستگاه های کفگیر ، پنکه ها و سایر وسایل را در نظر بگیرید.

6) راحت بر روی تشک و بالش بخوابید. اطمینان حاصل کنید که تشک شما راحت و پشتیبان است. بهترین طول عمر تشک برای 9 تا 10 سال بهترین است ، بنابراین طول عمر تشک مورد استفاده برای چندین سال ممکن است به پایان رسیده باشد. شما می توانید از چند بالش راحت استفاده کنید تا اتاق جذاب تر و راحت تر به نظر برسد اما در عین حال فراموش نکنید که محیط اتاق نباید از حساسیت باشد ، که می تواند در شما تأثیر بگذارد. همچنین فضای اتاق باید به گونه‌ای باشد که اگر شب از خواب بیدار شوید ، در حالت خواب آلودگی نخواهید بود و به هیچ وجه با هم روبرو نخواهید شد.

7) برای مدیریت ریتم روز خود از نور روشن استفاده کنید. در عصر و شب ، از استفاده از چراغهای روشن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید در صبح خودداری کنید. این کار ریتم روز و شب شما را کنترل می کند.

8) در عصر و شب از خوردن غذاهای سنگین و استعمال سیگار و کافئین خودداری کنید. الکل ، سیگار و کافئین می توانند در خواب اختلال ایجاد کنند. خوردن غذاهای سنگین یا تند می تواند باعث لخته شدن خون شود و خوابیدن را دشوار می کند. اگر می توانید ، دو یا سه ساعت قبل از خواب یک وعده غذایی سنگین میل کنید. اگر هنوز گرسنه هستید ، 45 دقیقه قبل از خواب سعی کنید یک وعده غذایی سبک میل کنید.

9) بهره وری بدن را کاهش دهید. بدن شما برای تغییر اشکال خواب خود به زمان نیاز دارد ، بنابراین برخی از فعالیت های آرامش بخش مانند خواندن را در آخرین ساعت قبل از خواب انجام دهید. از نظر برخی ، استفاده از وسیله الکترونیکی مانند لپ تاپ خوابیدن را دشوار می کند زیرا انواع خاصی از اشعه ساطع شده از صفحه نمایش این دستگاه ها باعث فعال شدن مغز می شوند. اگر در خواب مشکل دارید از دستگاه های الکترونیکی در هنگام خواب یا نیمه شب خودداری کنید. این ایده خوبی است که کار ، رایانه و تلویزیون خود را از رختخواب خارج کنید. همچنین بهتر است از فعالیت های دیگر روی تخت در طول روز خودداری کنید. اگر وسیله یا فعالیت خاصی شما را نگران کرده است ، آن را از محل خواب بیرون بکشید.

10) اگر نمی توانید بخوابید ، به اتاق دیگری بروید و استراحت کنید تا خسته شوید.

11) اگر در طول این فعالیت ها هنوز در خواب هستید مشکل دارید ، شک نکنید که باید با پزشک یا متخصص خواب مشورت کنید. همچنین می توانید روال خواب خود را روی لپ تاپ ضبط کنید تا به پزشکتان کمک کنید تا شکل خواب شما را تعیین کند و چه عواملی می تواند باعث مشکلات خواب شما شود.

در پایان نامه

دکمه بازگشت به بالا