جامعه

چه مواد غذایی باعث ایجاد سردرد می‌شوند؟

از آنجایی که سردرد و حملات میگرنی می توانند بسیار ناراحت کننده باشند، شناسایی و پیشگیری از عواملی که باعث ایجاد علائم می شوند بسیار مهم است.

به گزارش اخبار مابرخی از غذاها و نوشیدنی ها می توانند باعث سردرد یا حملات میگرنی شوند. بنابراین، توجه به آنچه می خورید و می نوشید به شما کمک می کند تا علت سردرد یا میگرن خود را کشف کنید.

در زیر به برخی از غذاها، نوشیدنی ها و موادی که معمولاً با سردرد و حملات میگرنی مرتبط هستند، به نقل از مجله پزشکی Everyday Health بحث می کنیم:

* شکلات

بسیاری از مردم اغلب بلافاصله پس از خوردن شکلات دچار سردرد می شوند که این امر منجر به این باور می شود که شکلات باعث سردرد می شود. اما ممکن است همیشه اینطور نباشد. بسیاری از افراد مبتلا به میگرن، درست قبل از شروع سردرد، اشتهای زیادی به غذاهای خاص از جمله شکلات دارند. به عبارت دیگر، خوردن یک تکه شکلات می تواند هشداری برای شروع سردرد باشد نه علت آن.

* قهوه

کافئین بیش از حد می تواند به طور کلی باعث سردرد شود. تحقیقات نشان می دهد که مبتلایان به میگرن باید مصرف روزانه کافئین خود را به 200 میلی گرم محدود کنند تا خطر سردرد کاهش یابد.

*گوشت فرآوری شده

نیترات ها که به عنوان مواد نگهدارنده در هات داگ، بیکن و غیره استفاده می شوند، می توانند رگ های خونی را گشاد کرده و در برخی افراد باعث سردرد شوند.

* بستنی

سردرد شدید بعد از خوردن بستنی به احتمال زیاد واکنش به سرما است و نه به خود بستنی. “سردرد بستنی” با گرمازدگی بیشتر محتمل است و درد معمولا در حدود 30 تا 60 ثانیه به اوج خود می رسد.

* شیرین کننده های مصنوعی

شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام و سوکرالوز با سردرد در برخی افراد مرتبط است. با این حال، شواهد موجود نشان می دهد که آنها محرک قوی میگرن برای اکثر افراد نیستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا