سلامت

چینی‌ها رباتی ساختند که انسان را به چالش می‌کشد!/ عکس

شرکت چینی «یونیتری» (Unitree) نخستین ربات انسان نما و دوپای خود به نام «یونیتری H۱» را معرفی کرد. این ربات انسان نما که قرار است با قیمتی کمتر از ۹۰ هزار دلار عرضه شود، رقیبی برای ربات‌های تسلا، فیگور و آجیلیتی رباتیکس به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید:

تاریخ دقیق رونمایی از گلکسی S۲۴ مشخص شد؟

«یونیتری H۱» با ارتفاع ۷۱ اینچ و وزنی حدود ۴۷ کیلوگرم عرضه می‌شود و می‌تواند باری تا وزن ۳۰ کیلوگرم را حمل کند.

مفاصلی در لگن، زانو و مچ پا به پاهای ربات تا ۵ درجه آزادی حرکت می‌دهد. از سوی دیگر مفاصل در شانه و آرنج نیز در کل ۴ درجه آزادی دارند. موتورهای M۱۰۷ این شرکت ۳۶۰ Nm گشتاور برای هر مفصل فراهم می‌کنند. همچنین شرکت قصد دارد انگشتانی انعطاف پذیر برای ربات بسازد.

چینی‌ها رباتی ساختند که انسان را به چالش می‌کشد!/ عکس

«یونیتری H۱» با کمک دوربین حسگر عمق RealSense D۴۳۵i متعلق به اینتل و همچنین یک ماژول Livox MID۳۶۰ LiDAR می‌تواند ۳۶۰ درجه محیط اطراف خود را ببیند.

میکروپردازشگر Dual Intel Core i۷-۱۲۶۵U بازده واقعی از این ابزارها تحلیل می‌کند و به ربات اجازه می‌دهد روی سطوح ناهموار با سرعت ۱.۵متر بر ثانیه راه برود. شرکت یونیتری تخمین می‌زند ربات انسان نمای مذکور می‌تواند با حداکثر سرعت۵ متر برثانیه حرکت کند.

انرژی مورد نیاز برای ربات به وسیله یک باتری لیتیومی ۸۶۴ وات ساعتی تامین می‌شود.

بیشتر بخوانید:

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا