چین تسلای دیگری می‌آورد؟ – اخبار ما

شیائومی، تولیدکننده گوشی‌های هوشمند چینی، تحویل اولین خودرو از بیش از ۱۰۰ هزار خودروی الکتریکی سفارش داده شده را آغاز می کند.

به گزارش اخبار ما، شرکت چینی گوشی‌های هوشمند شیائومی امروز، چهارشنبه (۳ آوریل) اعلام کرد که با شروع تحویل، بیش از صد هزار سفارش برای اولین خودروی خود که یک خودروی الکتریکی اسپرت به نام SU۷ است، دریافت کرده است.

شروع انقلاب واقعی در خودروهای هوشمند

لی جون، مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت در مراسمی در پکن به مناسبت اولین تحویل‌ها اظهار کرد که خودرو شیائومی رسما معرفی شد، انقلاب واقعی در خودروهای هوشمند رسما آغاز شده است و چین مطمئناً شرکت بزرگی مانند تسلا را به وجود خواهد آورد.

اولین تحویل‌ها از یک دسته محدود ۵۰۰۰ خودرویی انجام می‌شود که شیائومی قبلاً تولید کرده بود. پس از عرضه هفته گذشته SU۷، شیائومی به خریداران سدان خود توصیه کرد که ممکن است با مدت زمان انتظار ۴ تا ۷ ماهه مواجه شوند که نشانه‌ای از تقاضای قوی است.

سهام شیائومی در روز سه‌شنبه تا ۱۶ درصد افزایش یافت زیرا SU۷ مورد توجه شدید قرار گرفت، اگرچه یک کارگزار پیش‌بینی کرد که این شرکت در سال جاری نزدیک به ۱۰ هزار دلار برای هر خودرو از دست خواهد داد. سهام آن در صبح چهارشنبه بیش از سه درصد کاهش یافت. SU۷ شیائومی با قیمتی جذاب وارد بازار شلوغ خودروهای برقی چین می‌شود که کمتر از ۳۰ هزار دلار برای مدل پایه و ارزان‌تر از مدل ۳ تسلا در چین است.

در حالی که بزرگترین بازار خودروی جهان برای تازه واردان به دلیل جنگ قیمت خودروهای برقی و کند شدن تقاضا چالش‌برانگیز است، تحلیلگران می‌گویند شیائومی نسبت به بسیاری از استارتاپ های خودروهای الکتریکی برتری دارد و تخصص آن در گوشی‌های هوشمند به آن برتری می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، این شرکت بیشترین درآمد ۳۷.۵ میلیارد دلاری خود را از فروش گوشی‌های هوشمند به دست می‌آورد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا