استان ها

کتاب «مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران» منتشر شد

به گزارش اخبار ما از کردستان، امین مرادی اظهار کرد: کتابی پژوهشی با عنوان مواجهه فیلم آمریکایی با فرهنگ و تاریخ ایران نوشته شایان بهمن سلطانی و امیرحسین چیت سازیان توسط حوزه هنری کردستان منتشر و منتشر شده است.

وی ادامه داد: این کتاب برای حمایت از مقالات پژوهشی و پژوهشی در موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر و در یک پروژه سه ساله تالیف و منتشر شده است. خوشبختانه این کتاب همزمان با هفته منتشر شد. کردستان گفت: حمایت از طرح های پژوهشی با محوریت موضوعات فرهنگی و هنری یکی از اولویت های حوزه هنری استان است و از این رو انتظار مشارکت و همکاری را داریم. همه محققان و دانشمندان این حوزه.

وی با بیان اینکه کتاب «مقابله سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران» در 198 صفحه در صدد معرفی جریان مسموم حاکم بر فیلم هالیوود است. مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

مرادی با اشاره به اهمیت این کار پژوهشی یادآور شد: این مقاله از آشنایی کامل با سینمای هالیوود و نگاه های متفاوت به صنعت صحبت می کند.

وی گفت: رویارویی سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران توسط انتشارات پرهیب در شمارگان 2200 نسخه و هر کدام به قیمت 55 هزار تومان منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

رئیس مرکز هنر انقلاب اسلامی استان کردستان با گرامیداشت ایام کتاب و کتابخوانی گفت: تلاش برای ترویج کتابخوانی یکی از نیازهای ضروری جامعه است.

وی با اشاره به فعالیت ها و برنامه های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در هفته کتاب، یادآور شد: چاپ و انتشار کتاب مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران، برپایی نمایشگاه کتاب، کمک به برپایی کتابخانه در حومه شهر و مدارس یکی از مهمترین برنامه های ما بود.

شایان بهمن سلطانی نویسنده این کتاب دارای مدرک کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه کاشان است و متولد سال 1364 در روستای رزاب مریوان است.

وی تاکنون مقالات مختلفی را در بخش‌های مرتبط با پژوهش هنر نوشته است و این کتاب اولین اثر منتشر شده وی محسوب می‌شود که با همکاری امیرحسین چیت‌سازیان منتشر و توزیع شده است.

48

دکمه بازگشت به بالا