جامعه

کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید

اخبار ما/ کرمان وزیر بهداشت از راه اندازی رشته هنر پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

بهرام عین اللهی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند «سلیمان سلامت» گفت: همه ما به دولت معتقدیم روح بلند حاج قاسم سلیمانی و شهدای دیگر پشتیبان دولت است و ما را یاری می کند.

وی افزود: سابقه پزشکی و تلاش ما به این دو سال ختم نمی شود. در دفاع مقدس نیروهای بهداری ما به همراه رزمندگان سابقه پزشکی خوبی داشتند اما این موضوع ثبت نشد و وارد عرصه هنر نشد در حالی که باید اتفاق می افتاد.

عین اللهی ادامه داد: در دفاع مقدس یک گروه پزشکی در نزدیک ترین نقطه خدمات زیادی به دشمن انجام دادند و این حماسه بعد از انقلاب ادامه یافت و تبلور یافت.

وی ادامه داد: کرونا علیرغم فاجعه ای که دارد چیزهای زیادی کشف کرده و انگار گرد و غبار از زمین ها پاک شده است. کشورهایی که توانسته اند مردم خود را از این بحران نجات دهند، قدرت خود را نشان داده اند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قدرت واقعی هر کشوری مردم آن کشور هستند، گفت: قدرت واقعی کشور ما در زمان تاجگذاری نشان داده شد.

عین اللهی افزود: ما در یک هفته به اندازه جمعیت امارات واکسن زدیم که این واکسیناسیون حاصل همراهی مردم و انجام کارهای مردمی است که برای ما یک درس تاریخی است.

وی تصریح کرد: قبل از شیوع تاج، دشمن سعی داشت کادر پزشکی را از بین ببرد، اما کادر پزشکی در کرونا حماسه آفرید و این اتفاق افتاد. اوایل انقلاب برای بسیاری از خدمات پزشکی خود به کشورهای خارجی وابسته بودیم، اما امروزه کمتر دیده می شود.

عین اللهی تصریح کرد: هویت ما ملتی معتقد به ولایت و خدمت به مردم است. دست وزارت بهداشت همیشه به روی هنرمندان باز است و وظیفه روابط عمومی ما برخورد با هنرمندان است چرا که این خدمات هنری است که متبلور می شود و ما آمادگی داریم به هر نحوی از هنرمندان حمایت کنیم.

وی گفت: کیفیت ایجاد شده در علوم پزشکی در کشور باید ادامه یابد و به سمت مرجعیت علمی حرکت کنیم. برخی از بیمارستان های ما می توان گفت کمتر از اروپا و آمریکا نیست که این نتیجه استقلال ماست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در گام دوم انقلاب نیازمند الگوهایی از ایثار، تعهد و آگاهی هستیم که سردار سلیمانی الگوی بسیار موفقی است. تاکنون 205 شهید در بخش کرونا داشته ایم.

وی از ایجاد رشته هنر پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: برای معرفی علوم پزشکی به هنرمندان و بالعکس این رشته را راه اندازی خواهیم کرد. این جشنواره شروع خوبی است و امیدواریم هر سال برگزار شود.

وزیر بهداشت گفت: کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید و قله کشور شد. ما همیشه به عهد و پیمانی که با مردم بسته ایم پایبند هستیم و لحظه ای ساکت نمی نشینیم و تا ظهور امام زمان (عج) به این حرکت ها ادامه می دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا