تندرستی

کسانی که به مجیدی توهین کردند نباید در چینش داوران نقش داشته باشند/ به همه اعضای تیم اطمینان دارم

آیورلو: کسانی که به مجیدی توهین کردند نباید در ترکیب داوران نقش داشته باشند/ معتقدم همه اعضای تیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در گفتگوی مفصل از سرمربی خود حمایت کرد و از اتفاقات رخ داده در فضای مجازی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری اخبار ما؛ آنچه مسلم است این است که؛ موفقیت و شکوه استقلال در این فصل حاصل تلاش و کوشش بازیکنان و کادر فنی، همکاری و حمایت کادرفنی باشگاه و از همه مهمتر حمایت و اتحاد هواداران پرشوری است که سال ها در کنار تیم محبوب خود مانده اند. و آن هم در سخت ترین شرایط.و به قدرت استقلال شک نکردند. معتقدم این استقلال شایستگی های زیادی دارد که آن را به خوبی نشان می دهد و هواداران پرشور را به خواسته ها و آرزوهایی که در این فصل دارند سوق می دهد. هواداری که در روزهای تلخ به تیم محبوبش وفادار بماند، شایسته موفقیت بزرگ و قهرمانی درخشان است.

مدیرعامل استقلال همچنین گفت: نتیجه بازی مقابل نساجی برخلاف روند این دیدار و متناسب با فوتبال ارائه شده نبود و با وجود شایستگی ها، توانایی ها و موقعیت های گل به گل نرسیدیم و جام را از دست دادیم. این اتفاق تلخ و غم انگیزی برای همه ما بود، اما نه ناامید خواهیم شد و نه نباید فرصت موفقیت بزرگ بعدی را با تمرکز بر این شکست از دست داد. استقلال با همه اتفاقات این دیدار یک جام را از دست داد اما در شش قدمی جام دیگر که نشان داده است شایسته کسب این جام در این فصل است و برای رسیدن به آن باید در آن مسیر متحد و متحد باشیم.

آجورلو گفت: من به فرهاد مجیدی و تک تک بازیکنان و اعضای تیم استقلال که با قدرت و انگیزه زیادی در راه قهرمانی هستند اعتماد دارم. این تیم کارهای بزرگی انجام داده و توانایی انجام کارهای بزرگتر را دارد. در این تیم شایسته و قدرتمند این توانایی وجود دارد که اراده خود را بر همه خرابکاران تحمیل کند و با اقتدار و شایستگی به دنبال حق خود در زمین باشد. باشگاه به کادر فنی و بازیکنان تیم اعتماد کامل دارد و همه راه سخت و سرنوشت ساز قهرمانی را ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه به بررسی وضعیت داوری در فوتبال ایران پرداخت و تصریح کرد: وضعیت داوری به طور کلی خوب نیست و در بسیاری از مسابقات این فصل و حتی فصل گذشته مشکلاتی برای داوری وجود داشت که واقعاً نگران کننده است. متأسفانه اشتباهات داوری زیاد و مؤثر است و عملاً تأثیر مستقیمی بر نتایج بسیاری از مسابقات دارد. متأسفانه با این حجم از نقدها، اراده اصلاح کمتر می شود. این اعتراضات باید اراده اصلاحی ایجاد کند نه اینکه با آن مخالفت کند و عملاً به نتایج تیم ها لطمه بزند. متأسفانه در چند بازی اخیر از محاکمه ضربه خوردیم و منصفانه با ما برخورد نشد. ما اعتراض کردیم، اما واقعاً احساس نکردیم که روند فعلی تغییر کرده است. این دامنه اعتراضات و گلایه ها و انتقادات باید شرایط را تغییر دهد اما هیچ نشانه ای از تغییر ندیده ایم.

آیورلو افزود: متاسفانه به بخش داوری نسبت به سایر بخش های فوتبال کمتر توجه شده است که در نهایت روند مسابقات را تحت تاثیر قرار می دهد. قطعاً قضات عمومی نیز معتقدند که باید ساختار قضایی خود را اصلاح کرد، بخشی به فناوری VAR و بخشی دیگر به موضوعاتی مانند آموزش، حقوق و آموزش و… اشاره دارد. تا زمانی که این اصلاحات اجرا نشود، ما به اقدامات کوتاه مدت برای تضمین عدالت در رقابت نیاز داریم. متأسفانه ما احساس ضرر می کنیم و این احساس در تیم و هواداران و باشگاه وجود دارد که عدالت در مورد ما رعایت نمی شود. قصد مثال زدن ندارم، اما حرف من به یک روند کلی اشاره دارد. برنامه کوتاه مدت باید شامل 6 بازی بعدی لیگ برتر باشد. اکنون که VAR وارد نشده است باید در این 6 هفته کارگروه ویژه ای تشکیل شود که زیر نظر سران FS در انتخاب قضات، تجهیزات قضایی، نظارت و تصمیم گیری یکپارچه آنها فعال باشد. برای این 6 بازی باید بهترین داوران کشور که کمترین اشتباهات را در این فصل مرتکب شده اند انتخاب کرد. آنها باید بهترین تجهیزات را داشته باشند. در صورت لزوم، یک کلاس آموزشی جهت تصمیم گیری یکپارچه باید ایجاد شود. کمیسیون داوران می تواند با باشگاه ها جلساتی برگزار کند و به آنها گوش دهد. در این 6 هفته ممکن است این اقدامات تا حدودی شرایط را حل کند. در شرایط فعلی حداقل انتظار استفاده از داوران مجرب و توانمند به ویژه در مسابقات حساس لیگ و تیم های قهرمانی است. سطح و کیفیت داوری لیگ باید به گونه ای باشد که نگران کننده نباشد و این تصور ایجاد نشود که شاید برخی خواهان موفقیت و سربلندی استقلال نباشند. در هفته های اخیر البته حساسیت ها بیشتر شده و اشتباه در محاکمه می تواند در سرنوشت جام تاثیر بگذارد.

وی در ادامه به مشکلات مربوط به دادگاه واکنش نشان داد و تاکید کرد: با مشاهده توهین ها به سرمربی محترم تیم استقلال به معاونت حقوقی اعلام کردم این موضوع باید در کمیته اخلاق و پس از تجدیدنظرخواهی کمیته داوران شکایت شود. . همچنین از مسئولان فدراسیون فوتبال می خواهم افرادی را که علنا ​​به سرمربی باشگاه توهین کرده اند را در انتخاب داوران مسابقات قرار ندهند. همچنین از کمیته اخلاق می خواهم که نسبت به شکایت باشگاه استقلال عادلانه عمل کند و آقای سمیعی به این موضوع رسیدگی جدی کنند.

مدیرعامل استقلال درباره لزوم آرامش و اتحاد در دوره کنونی گفت: تجربه 30 ساله برادر کوچکترتان در مدیریت فوتبال ایران و حضور در باشگاه ها و دوره های مختلف قهرمانی و انواع حاشیه ها، شیطنت ها و سنگ اندازی ها به من یادآوری می کند که تمام تلاشم را بکنم. من می خواهم آرامش و دوری تیم را حفظ کنم و اعتقاد راسخ دارم که اقدامات اخیر صرفاً برای برهم زدن تمرکز تیم استقلال برنامه ریزی شده است. به همین دلیل، باید صادقانه و صمیمانه برنامه های رقبا را تماشا کنم و بازی آنها را با آرامش مختل کنم. حریفانی که توانایی مقابله با ما را در زمین ندارند، سعی می کنند بازی را از زمین خارج کنند. آرامش، تمرکز و همدلی ما مهم ترین عوامل مقابله با این روش است. در این 6 هفته باید مراقب فضای خارج از کشور باشیم و نسبت به آن آگاهی داشته باشیم و مثل قبل با آرامش به کار در داخل کشور ادامه دهیم. در داخل زمین تیم ما شجاعانه و با تعهد کادرفنی و بازیکنان فوتبال را پذیرفت و توانست 56 امتیاز کسب کند و به همین دلیل عده ای خواهان تغییر زمین هستند که اجازه نمی دهیم. ما این قدرت را داریم که در این دو حوزه با اقتدار حرکت کنیم و جلو برویم. این نتیجه تجربیات من در طول سال ها بود که در این مرحله احساس کردم باید بیان کنم.

وی ادامه داد: با حفظ تمرکز، انسجام و اتحادی که از ابتدای فصل حاکم بوده و تا پایان ادامه خواهد داشت، اگرچه معتقدیم توان و ظرفیت ما از این گونه موانع و مشکلات بیشتر است، اما با همه از حق استقلال دفاع خواهیم کرد. آیورلا نتیجه گرفت که قدرت ماست. و ما با قدرت به راه خود ادامه خواهیم داد. از فدراسیون فوتبال که مسئولیت اداره فوتبال کشور را بر عهده دارد می خواهیم که با نظارت دقیق و انتخاب صحیح داوران اجازه ندهد هیچ حقی از بین برود. به طوری که در ادامه این فصل به وکالت و انصاف به خوبی پایان داد و انشاءالله استقلالی ها به حق می توانند دست به دامان خود شوند که قهرمان رقابت های لیگ برتر هستند.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا