فرهنگی

کسب عنوان کشوری دوره تربیت مربی خانواده توسط مدرس دانشگاه آزاد پردیس لردگان

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از شهرکرد، مراسم اختتامیه دوره ملی تربیت مربی خانواده برگزار و اعظم مرتضوی مدرس دانشگاه آزاد اسلامی پردیس لردگان در استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد. . به عنوان بهترین معلم خانواده در کشور تجلیل شد.

اعظم مرتضوی فرد در گفت و گو با خبرنگار آنا اظهار کرد: مرحله اول دوره سراسری مربیان خانواده به مدت یک هفته در تهران به صورت حضوری برگزار شد و پس از عملاً هشت ماه ارزیابی متوالی متقاضیان، درگیر مطالعات و آزمون های بیلی شدند. با خبر هستیم که پذیرفته شدگان این دوره مجازی در پایان دوره در مشهد مقدس و در جوار بارگاه علی بن مسیة الرضا (ع) حضور داشتند.

وی افزود: در پایان این دوره حدود 120 نفر از اساتید از تمامی استان ها حضور داشتند. از همه معلمان خواسته شد که یکی از موضوعات ارائه شده در دوره را به صورت عملی ارائه دهند. بعد از این برنامه از من اسکان داده شد و از هشت معلم منتخب در حضور داوران و معلمان درخواست شد که از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان یکی از سه معلم برتر تربیت مربی خانواده در این دوره کشوری انتخاب شدم.

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی پردیس لردگان، آسیب شناسی روانی، جامعه شناسی خانواده، اصول و فنون راهنما، مشاوره خانواده، ازدواج، آمادگی های قبل از ازدواج، تمرین حقوقی زوجین، روابط کلامی عاطفی، حل تعارض، اصول آموزش زوجین، آموزش مجدد فرزند، تربیت والدین، نشاط خانواده، دینداری خانواده، خواب و تغذیه، تخلفات فضای مجازی، آسیب شناسی خیانت، آسیب شناسی اعتیاد به مواد مخدر و آسیب شناسی خانواده از جمله موضوعات ارائه شده در دوره ملی مربیان خانواده است.

مرتضوی فرد درباره آموزش های دوره ملی تربیت مربی خانواده گفت: تربیت معجزه نیست؛ اما آموزش می تواند در زندگی معجزه کند. زیرا می توان مسیر خانواده و سپس مسیر جامعه را تغییر داد. امیدواریم آموزش ها و دستاوردهای این دوره بتواند در کاهش آسیب های خانواده موثر باشد و دستاوردهای این برنامه علاوه بر ارائه کارآگاهان به خانواده ها در قالب کتاب در اختیار عموم قرار گیرد.

اضافه می شود: در این مراسم با حضور مسئولان کشوری از سرآمدان دوره سراسری مربی خانواده تقدیر و سه کتاب از کتاب «کتاب درسی تخصصی مربیان خانواده» تقدیم شد.

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا