تندرستی

کسب چهار مدال رنگارنگ توسط آزادکاران در روز نخست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در پایان ۵ وزن نخست علیرضا کریمی در ۸۶ کیلوگرم و مجتبی گیلیج در ۹۷ کیلوگرم مدال طلا، محمدصادق فیروزپور در ۷۴ کیلوگرم مدال نقره و مرتضی قیازی در ۶۵ کیلوگرم مدال شدند. کیلوگرم. برنز رسید

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

* در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل حکمت الله وحیداف از تاجیکستان با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل قرقیزستان. حریف مومنی از دور مسابقات کنار رفت.

* در وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور اول مقابل حمزه علایا وی مقابل ترکیه با نتیجه 6 بر 2 پیروز شد. وی با نتیجه 8 بر 4 مقابل حاجی علی دوم شد اف دارنده مدال های طلا، نقره و برنز المپیک جهان برابر آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، مقایسه برای جانشینی وارد مسابقه شد. نماینده کشورمان در دیدار رده بندی با نتیجه 4 بر 2 مقابل سد امید جلال قرار گرفت اف از ازبکستان گذشت و به مدال برنز رسید.

* در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور اول با نتیجه 9 بر 6 فضلی اریلماز ترکیه را شکست داد. او در دور بعد با نتیجه 13 بر 4 پیروز شد میل ایزاکوف او اردن را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله برعکس است نور کجاست؟ کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و راهی فینال شد. فیروزپور در دیدار پایانی با نتیجه دو بر یک توران را شکست داد بایراموف وی اهل آذربایجان بود و به مدال نقره رسید.

* در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر کاریپبایف قرقیزستان را از جبهه گرفت. در دور بعد 10-0 پیروز شد بنف فاتح از الجزایر را شکست داد و به فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 9 بر صفر ابوبکر را شکست داد آباکاروف او از آذربایجان پیش بود و چون حریفش به دلیل مصدومیت ادامه نداد، پیروز شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

* در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 10-0 بایسال کوباتوف او قرقیزستان را شکست داد. او در دور بعد رحمان جان را 10 بر صفر شکست داد محمود بیکوف او تاجیکستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله برعکس است او آمد ابراگیموف وی با نتیجه 13 بر 2 پیروز شد و راهی فینال شد. گیلیج در این دیدار در حالی که نتیجه دو بر صفر مصطفی است سیسی او که از ترکیه پیش بود با توجه به مصدومیت این کشتی گیر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

دومین مسابقه پنج نفره روز پنجشنبه از ساعت 13 برگزار می شود و مجید دستان تا 61 کیلوگرم، حسین اباذری تا 70 کیلوگرم، علی سوادکوهی تا 79 کیلوگرم، احمد بازیری تا 92 کیلوگرم و سید مهدی هاشمی. تا وزن 125 کیلوگرم به مصاف آنها خواهد رفت. تنها می روند.

دکمه بازگشت به بالا