عمومی

کسری تجاری آمریکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه اطلاع رسانی

به گزارش رویترز، اخیراً بسیاری از آمریکایی ها توجه خود را به پیامدهای اقتصادی اپیدمی Coveida 19 جلب کرده اند که روزانه حدود 1200 نفر را در این کشور می کشد، زیرا کسری تجاری ایالات متحده در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود رسیده است.
وزارت بازرگانی آمریکا روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که کسری تجاری آمریکا در ماه سپتامبر به دلیل کاهش شدید صادرات آمریکا به 80 میلیارد و 900 میلیون دلار رسیده است.
صادرات ایالات متحده در ماه سپتامبر با 3 درصد کاهش به 207.6 میلیارد دلار رسید، در حالی که واردات با 6 درصد افزایش به 288.5 میلیارد دلار رسید.
بر اساس اعلام این وزارتخانه، کسری کالا و خدمات نسبت به ماه قبل ۱۱.۲ درصد افزایش داشته است.
اگرچه کووید 19 در روز پنجشنبه بیش از 751000 نفر را کشت، فشارهای اقتصادی بسیاری از آمریکایی ها را مجبور کرده است تا توجه خود را به چیزی که اجتناب ناپذیر است معطوف کنند.
اخیراً بسیاری از شهروندان ایالات متحده با افزایش قیمت ها و کمبود کالا مواجه بوده اند.
نظرسنجی اخیر رویترز نشان می دهد که 73 درصد از بزرگسالان آمریکایی اکنون ترجیح می دهند مقامات سیاسی بر مشاغل و رشد اقتصادی تمرکز کنند. سال گذشته، 61 درصد از آمریکایی ها در یک نظرسنجی گفتند که مدیریت کووید یکی از 19 عامل اصلی در رای آنها به ریاست جمهوری بوده است.
بسیاری از آمریکایی ها دولت بایدن را مسئول مشکلات اقتصادی می دانند. گزارشی که روز چهارشنبه در هیل منتشر شد، حاکی از آن است که یک لایحه نجات 1.9 تریلیون دلاری و افزایش هزینه های پیشنهادی، اقتصاد را تقویت کرده است که یکی از اقدامات مازاد بودجه دولت است.
در همین حال، اگرچه بایدن زمانی گفته بود که از نوامبر سال گذشته افزایش حقوق در آمریکا از سطح تورم فراتر رفته است، اما داده ها و داده های وزارت کار آمریکا نشان می دهد که این رقم تا سپتامبر تنها 4.18 درصد بوده است.
این در حالی است که دو شاخص اصلی سنجش تورم یعنی شاخص بهای مصرف کننده و شاخص بهای مخارج مصرفی شخصی به ترتیب 5.06 درصد و 4.33 درصد افزایش یافتند.

دکمه بازگشت به بالا