کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه‌ها ساده و آسان شده‌اند!

به گزارش خبرگزاری اخبار ما، «Eva Zangerle» و همکارانش ترانه ۱۲هزار آهنگ انگلیسی‌زبان را که بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۰ در دسته‌های رپ، کانتری، پاپ، R&B و راک منتشر شده، تجزیه و تحلیل کردند. دانشمندان دریافتند که به طور کلی و با گذشت زمان، ترانه آهنگ‌ها ساده‌تر و آسان‌تر شده‌اند؛ تعداد کلمات مختلف استفاده شده در ترانه‌ها کاهش یافته و این اتفاق به‌ویژه بین ترانه‌ آهنگ‌های رپ و راک مشهود است.

بنابر گفته دانشمندان، افزایش کلی تکرار در ترانه‌ها در دسته‌های مختلف منجر به ساده‌تر شدن آن‌ها شده است. دانشمندان حدس می‌زنند که گرایش به ترانه‌های ساده‌تر می‌تواند بازتابنده تغییرات در ذائقه موسیقیایی باشد.

کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه‌ها ساده و آسان شده‌اند!

دانشمندان همچنین دریافتند که ترانه‌ها در طول زمان احساسی‌تر و شخصی‌تر شده‌اند. استفاده از کلمات مثبت و منفی احساسی در آهنگ‌های رپ افزایش یافته و استفاده از ترانه‌های منفی احساسی برای آهنگ‌های R&B، پاپ و کانتری افزایش یافته است. علاوه بر این، همه دسته‌ها افزایش استفاده از کلمات مرتبط با خشم را نشان می‌دهند.

تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته در پلتفرم Genius نشان داد که ترانه‌های قدیمی‌تر راک بیشتر از آهنگ‌های جدیدتر راک شنیده می‌شوند، اما ترانه‌های جدیدتر کانتری بیشتر از آهنگ‌های قدیمی‌تر کانتری شنیده می‌شوند؛ این موضوع می‌تواند نشان دهد که شنوندگان راک، ترانه‌ آهنگ‌های قدیمی را ترجیح می‌دهند، در حالی که شنوندگان کانتری ممکن است به ترانه‌های جدیدتر علاقه بیشتری نشان دهند.

این یافته ها بینش بیشتری در مورد تکامل موسیقی در ۴۰ سال گذشته ارائه می‌دهد.

منبع: scitechdaily

۵۴۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا