استان ها

کشف ۵۶۳ قطعه شیء تاریخی در گیلان

اخبار ما/گیلان مدیر کل میراث فرهنگی گیلان از کشف 563 قطعه شی تاریخی و دستگیری 42 نفر در استان طی سه ماهه اول سال 1401 خبر داد.

ولی جهانی در جمع خبرنگاران از آمار کشف اشیای تاریخی در استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: حفاظت و صیانت از آثار تاریخی که بیشتر میراث فرهنگی نامیده می شود یکی از محورهای اصلی ماموریت اداره کل میراث فرهنگی است. . ، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان به نظر می رسد این اداره کل با تقویت یگان حفاظت و ایجاد تعامل سازنده با نهادهای نظارتی و انتظامی تمام تلاش خود را برای حفاظت از این میراث کهن می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با تاکید بر نقش موثر یگان حفاظت میراث فرهنگی استان با سایر نهادهای مرتبط، گفت: در سه ماهه نخست امسال 563 قطعه اشیاء تاریخی توسط دستگاه های ذیربط کشف و ضبط شد. قانون از مجریان و با همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی استان گیلان در 17 شهرستان استان کشف و ضبط و 42 نفر نیز در ارتباط با پرونده های مرتبط دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی ذیربط شدند. فرآیندهای لازم

وی با اشاره به کشف 9 دستگاه فلزیاب توسط متهمان طی سه ماهه اول سال 1401، افزود: حفاظت از میراث فرهنگی استان گیلان با وجود مزیت های ظرفیت های متعدد تاریخی در مناطق جلگه ای و کوهستانی، امری است که ایجاب می کند. حمایت جدی و همه جانبه دستگاه های اجرایی ذیربط در خصوص تجهیزات و منابع کافی حفاظتی.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا