استان ها

کلاهبردار میلیاردی در ارومیه دستگیر شد

به گزارش اخبار ما آذربایجان غربیسردار رحیم جهانبخش در تشریح جزئیات این خبر گفت: پس از دریافت چندین فقره کلاهبرداری از طلافروشان با روش و تکنیک خرید طلا و پرداخت حساب جعلی در ارومیه، با توجه به حساسیت موضوع، به ویژه در دستور کار اداره.» و کلاهبرداری به یکی از رشته های پلیس استان تبدیل شد.

این افسر پلیس افزود: در تحقیقات کارآگاه مشخص شد که متهم برای خرید طلا وارد مغازه ها شده و پس از انتخاب و تحویل طلا از فروشندگان، اعلام کرد که وجه را از طریق تلفن همراه خود به حساب فروشندگان واریز می کند. ترفندی جعلی که به طلافروشان صورتحساب یک تراکنش انجام شده با موفقیت را نشان می دهد که نشان می دهد آنها از طریق برنامه پرداخت کرده اند، فروشگاه را ترک کرده اند و پس از چند ساعت طلافروشان متوجه عدم پرداخت پول شده اند.

رئیس پلیس آذربایجان غربی تصریح کرد: با اشراف اطلاعاتی و انجام تحقیقات فنی و پلیسی توسط کارآگاهان، هویت متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در تحقیقات غافلگیرانه دستگیر شد. ” “
وی ادامه داد: متهم در تحقیقات تکمیلی با استفاده از شگردهای پلیسی و مواجهه با دلایل و مستندات به 7 فقره کلاهبرداری در روش و جعل حساب بانکی به مبلغ بیش از 6 میلیارد ریال اعتراف کرد.

جهانبخش در پایان از شهروندان خواست همیشه سامانه پیامکی حساب های بانکی خود را فعال کنند تا با دریافت پیامک از بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر مطمئن شوند.

دکمه بازگشت به بالا