استان ها

کلاه گشاد بایدن بر سر اروپا برای یک مُشت رای!

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، در روزهای اخیر ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر نقش پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین شدت گرفته و حتی بر ادعای حضور ارتش ایران در کریمه نیز افزوده است!

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری گفت: ارزیابی ما این است که نیروهای نظامی ایران در کریمه حضور داشته و به روسیه کمک کرده اند. در کریمه، ایرانی‌ها مربی و کادر فنی هستند و روس‌ها هواپیماهای بدون سرنشین را هدایت می‌کنند که آسیب قابل توجهی به زیرساخت‌های اوکراین وارد کرده است».

وی افزود: آمریکا بلافاصله از همه ابزارها برای افشای، بازدارندگی و مخالفت با عرضه این مهمات توسط ایران علیه مردم اوکراین استفاده خواهد کرد. ما به اجرای قاطعانه تمام تحریم های آمریکا علیه روسیه و تجارت تسلیحات ایران ادامه خواهیم داد.»

همچنین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر تاکید کرد که پهپادهایی که روسیه در روزهای اخیر برای حمله به اماکن اوکراین استفاده کرده، توسط ایران تولید شده است.

با فرض صحت این ادعاها، مقامات آمریکایی بر این باورند که این اقدام نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است، در حالی که از اکتبر 2020 بر اساس همین قطعنامه، تمامی تحریم ها و محدودیت های تسلیحات ایرانی برداشته می شود و جمهوری اسلامی نیز حق خرید و فروش هر نوع سلاح متعارف.

چنین تحریکات ضد ایرانی در حالی صورت می گیرد که همزمان مقامات کاخ سفید کلید واژه یعنی احتمال پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات کنگره را تکرار می کنند.

سناریوی بحران آفرینی و ایجاد فضای امنیتی و وحشت برای همگان با محوریت جنگ افروزی مستقیم یا غیرمستقیم، مولفه ای است که دولتمردان آمریکایی معمولاً برای اهداف انتخاباتی به ویژه برای تمدید دوره ریاست جمهوری از آن استفاده می کنند و تفاوتی ندارد. . بین جمهوری خواهان و دموکرات ها در این زمینه.

بر اساس این رویکرد، «جرج بوش جونیور» به افغانستان و عراق حمله کرد و «باراک اوباما» جنگی را در سوریه و لیبی آغاز کرد و حملات پهپادی را با ادعای نابودی اسامه بن لادن انجام داد.

آنچه قابل توجه است این است که؛ بایدن دومین سال ریاست جمهوری خود را در حالی به پایان می رساند که وضعیت خود و حزب دموکرات به قدری بحرانی است که او نه تنها به انتخابات 2024 برای تمدید دوره ریاست جمهوری خود اعتمادی ندارد، بلکه با احتمال شکست سنگین در کنگره آتی نیز مواجه است. میان ترم ها – انتخابات ریاستی

به دلیل ناکامی های اقتصادی، افزایش ناامنی و کشتار جمعی در ایالات متحده و بی اعتباری جهانی ایالات متحده، میزان رضایت عمومی بایدن به زیر 30 درصد رسیده است، به طوری که حتی برخی از دموکرات ها استعفای وی از قدرت را راه نجات می دانند. حزب آنها

حتی تکرار نسخه های اوباما، مانند ترور ایمن الظواهری، رهبر جدید القاعده، در حملات به اصطلاح عمده اطلاعاتی و امنیتی، نتوانست بایدن را از این وضعیت بحرانی رهایی بخشد. سناریوی تحریک تایوان علیه چین به‌عنوان اصلی‌ترین تهدید استراتژیک برای آمریکا، به دلیل اقتدار پکن در برخورد با آن، چندان برای بایدن و دموکرات‌ها کارساز نبود.

با در نظر گرفتن این شرایط، تنها راه باقی مانده برای بایدن حفظ آتش جنگ در اوکراین است، سناریویی که البته پس از الحاق چهار منطقه مهم و استراتژیک که تقریباً 15 درصد از خاک اوکراین را تشکیل می دهند به روسیه، معادله توان نیز شکست خواهد خورد.

بر اساس این؛ با گسترش دامنه جنگ، کاخ سفید تصمیم گرفت در رسانه ها ادعا کند که ناتوانی در مقاومت در برابر پیشروی روسیه به دلیل ضعف غرب نیست، بلکه ورود بازیگران جدید در حمایت از روسیه است، بازیگرانی که آمریکایی ها آنها را پهپاد می نامند. و حتی نیروهای ایرانی. به آن اشاره می کنند.

جنگ ادراک رسانه های غربی برای برجسته کردن تأثیرات جنگ اوکراین بر تهدیدات روسیه علیه ایالات متحده، با هدف معرفی جنگ اوکراین به عنوان تهدیدی جدی برای امنیت ملی آمریکا انجام شد، بنابراین باید این تصور را انجام داد. ادعای نقش ایران در تغییر موازنه جنگ و ناتوانی غرب در مقابله با روسیه، معتبرتر است.

همپوشانی رسانه های فارسی زبان در مقابل این موضوع، جدا از اینکه منجر به ناآرامی و خدشه دار شدن فضای داخل ایران شد، برای اجماع جهانی علیه جمهوری اسلامی نیز در همین راستا انجام شد.

نکته مهم در این بازی انتخاباتی کاخ سفید این است که علیرغم تحرکات گسترده آمریکا، بسیاری از کشورها و سازمان های بین المللی حاضر به بازی در میدان دروغ آمریکا نشدند و تقریباً اروپا به تنهای تکراری و البته اجباری تبدیل شد. شریک ایالات متحده در این فضا.

آمریکایی ها در ماه های اخیر چندین اقدام هماهنگ و موازی انجام داده اند تا اروپا را به شدت به خود وابسته کرده و آنها را مجبور به ادامه جنگ در اوکراین کنند.

مهمترین چالش اروپا پس از جنگ در اوکراین تامین انرژی است و در حالی که آمریکا وعده تامین انرژی مورد نیاز اروپا را داده بود، در واقع اروپا را در یک بحران انرژی گرفتار کرد و همانطور که بسیاری از اسناد گواهی می دهند حمله تروریستی به خط لوله نفتی نورد استریم است. اکنون چهار برابر گران تر است. رئال به آنها نفت و گاز می فروشد.

از طرف دیگر؛ آمریکا آنقدر دامنه جنگ را گسترش داده است که اروپا دیگر قادر به تهیه تسلیحات مورد نیاز جنگ نیست، زیرا «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اذعان دارد که اروپا فقط در انبارهای خود مهمات دارد. دو روز.

اروپایی ها در محاسبه اشتباه کردند و کلمه مذاکره و صلح را از ادبیات گفته شده درباره جنگ اوکراین حذف کردند، عملا گرفتار بازی آمریکایی ها شده اند و راهی برای تامین سوخت و سلاح جنگی نمی بینند. نه اینکه به آمریکا وابسته باشیم و از آن پیروی کنیم.

اروپا این بار در اشتباه دیگری گرفتار شده است، در تله فضایی سران کاخ سفید درباره نقش ایران و پهپادهای ایرانی که کورکورانه بدون توجه به استدلال ها و مواضع همان ادعاهای دروغین را بدون هیچ نشانه و منطقی تکرار می کنند. ایران در این زمینه.

اروپایی ها حتی فراموش کردند که اخیرا از ایران خواسته اند بین روسیه و اوکراین میانجیگری کند.

علاوه بر این، با دامن زدن به جو ضد ایرانی اروپا، رهبران ایالات متحده در حال تخریب پل های دیگر در قاره سبز برای تامین انرژی و پایان دادن به جنگ در اوکراین هستند، در حالی که مقامات اروپایی همچنان هدف بایدن برای کسب آرا در انتخابات میان دوره ای کنگره را نادیده می گیرند. شرایط وخیم شهروندان اروپایی، آنها به اعضای بدون حقوق و اجباری ستاد انتخاباتی دموکرات تبدیل شدند.

این تحول را می توان کلاهی وسیع دانست که بایدن مشتی رای به اروپا انداخته است و چیزی جز هزینه های هنگفت برای اروپای ورشکسته و بحران زده به همراه نخواهد داشت، درست مانند جنگ های افغانستان، عراق، سوریه، لیبی. و غیره. اینها اهداف انتخاباتی و جاه طلبی های جهانی آنها نبود، اما اروپا به وضوح هنوز قصد ندارد از خود درس بگیرد.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا