جامعه

کلنگ زنی ۱۰ هزار واحد مسکونی، فردا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید مهدی هدایت رئیس سازمان بازآفرینی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار آنلاین درباره جزئیات ششمین شنبه امید و افتخار اظهار داشت: روز شنبه حدود 10 هزار واحد از پروژه های مسکن شهرداری تهران در نقاط مختلف شهر مستقر است. مانند مناطق 22، 1 و 4 کالانگزانیا

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها در 3 قسمت است، افزود: برخی از این پروژه ها برای بخش خصوصی است و شهرداری تهران روند صدور مجوز را تسهیل کرده است. قسمت دوم پروژه های مشترک سازمان بازآفرینی شهرداری با بخش خصوصی و قسمت دوم کاملاً برای بخش خصوصی است.

هدایت با بیان اینکه 10 هزار واحدی که روز شنبه کلنگ زنی می شود مربوط به هدف کمپ مسکن برای ساخت 180 هزار واحد مسکونی است، گفت: نظارت مستمر بر این پروژه ها خواهیم داشت و با توجه به اینکه روند صدور پروانه تسهیل شده است. در راستای تولید و اشتغال مسکن شاهد تولید پروانه خواهیم بود.

رئیس سازمان بازآفرینی شهرداری تهران گفت: امیدواریم با اقدامات انجام شده در کمپ مسکن بتوانیم رکود چند ساله مسکن در شهر تهران را بشکنیم.

وی تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه ها بین 2 تا 3 سال به طول می انجامد، سعی می کنیم از فناوری های نوین در حوزه ساختمان استفاده کنیم تا زمان ساخت را کوتاه کنیم، اما میانگین زمان مورد نیاز 2 تا 3 سال است.

هدایت ادامه داد: آغاز پروژه ها و رفع موانع برای شهرداری تهران مهم است.

رئیس سازمان بازآفرینی شهرداری تهران روز شنبه درباره سهم شهرداری در پروژه ها خاطرنشان کرد: در برخی پروژه ها سهم شهرداری زمین و ملک است. در برخی موارد نیز شهرداری صرفاً صدور مجوز را تسهیل می کرد و در برخی از پروژه های کاملاً خصوصی، شهرداری تهران مذاکرات لازم را با کمیسیون ماده 5 و شورای عالی معماری و شهرسازی انجام داد.

دکمه بازگشت به بالا