تندرستی

کولاک کشتی‌گیران جوان ایران در جهان

در پایان 5 وزن نخست مسابقات قهرمانی جوانان جهان در بلغارستان، سبحان یاری در وزن 79 کیلوگرم، محمد نژاد جوان در 57 کیلوگرم، حسین محمد آقایی در 70 کیلوگرم و امیرعلی به مدال طلا دست یافتند. آذرپیرا در دسته 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

سبحان یاری ملی پوش وزن 79 کیلوگرم ایران در دیدار فینال این رقابت ها مقابل موشق مکراتچیان از ارمنستان با نتیجه 5 بر صفر به مدال طلا دست یافت.

پیش از این در مرحله مقدماتی که دوشنبه گذشته برگزار شد، پس از استراحت در دور اول، یاری با نتیجه 6 بر یک به مصاف بریدیو تامپسون از آمریکا رفت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی اویجا بکایر از ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یاری در مرحله نیمه نهایی اوتاری آدیشویلی از گرجستان را با نتیجه 9 بر 6 شکست داد و راهی فینال شد.

در وزن 57 کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دیدار رده بندی مقابل لوکا گوینجیلیا از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه 11 بر صفر به مدال برنز دست یافت.

پیش از این محمدنژاد جوان در دور مقدماتی در دور اول سایمون پریدو از ایتالیا را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و در دور بعد با نتیجه 7 بر 5 مغلوب جوری ولک از آمریکا شد و به دلیل وی با حضور حریف خود در دیدار پایانی به گروه U گروه بازنده ها اعزام شد و در این گروه با نتیجه 11 بر صفر عزیزبک نائیموف از ازبکستان را شکست داد و به مقام‌آوری رسید.

در وزن 70 کیلوگرم حسین محمد آقایی با نتیجه 5 بر 2 هایک پاپیکیان از ارمنستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.
پیش از این محمد آقایی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک بیگیان کولداشیو از ازبکستان را شکست داد. وی در دور دوم مارسل ناگی از مجارستان را با نتیجه 14 بر 4 شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد اما در این مرحله مقابل میشل مسنبرینک از آمریکا با نتیجه 9 بر 7 شکست خورد. شکست خوردگان رفتند. محمد آقایی در این مرحله مقابل کنات کریمبکوف از قرقیزستان با نتیجه 12 بر 2 به برتری رسید و به دیدار رده بندی راه یافت.

اما در وزن 97 کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا آخرین نماینده ایران در 5 وزن نخست این رقابت ها بود که در دیدار رده بندی مقابل داوید چدلیدزه از اوکراین با نتیجه 5 بر یک پیروز شد و سومین مدال برنز ایران را به دست آورد. در 5 وزن برتر
پیش از این آذرپیرا در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر تویوکی هامادا از ژاپن را شکست داد. وی در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله با نتیجه 6 بر 4 مغلوب رفعت گیداک از ترکیه شد و به میدان رفت. مسابقه رده بندی

وزن 65 کیلوگرم آزاد ایران محمدرضا شاکری دیگر نماینده ایران در 5 وزن برتر بود که پس از استراحت روز گذشته در دور نخست در دور دوم با نتیجه 14 بر 3 محمد بختمیروف از اتریش را شکست داد اما در دور بعد و یک چهارم نهایی از رابرت کورنلا از آمریکا با نتیجه 6 بر 5 شکست خورد و با شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی از دور مسابقات حذف شد.

بیشتر بخوانید:

251257

دکمه بازگشت به بالا