جامعه

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین گاز مدلی است که امکانات آن با نیاز شما سازگار باشد. یک اجاق گاز رومیزی یا گازی خوب برای چندین سال دوام می آورد و کاملاً در آشپزخانه شما جا می شود. با آن می توانید انواع غذاها را بدون هیچ مشکلی بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای اکثر مردم این است که آیا گاز رومیزی بخریم یا فردا؟ از این رو ویژگی های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا در نهایت با این اطلاعات بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به گاز رومیزی نیز معروف است مدتی است که جای مدل های گازی مبله را گرفته است. این سوال به دلیل ویژگی های مهم آنها از جمله مزایای مهمی است که برای مصرف کنندگان فراهم می کند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در این پنج نکته مهم خلاصه می شود:

 • فضای کمتری را اشغال می کند: بدیهی است که به دلیل تنها یک صفحه و قرار گرفتن روی کابینت، فضای اشغال شده توسط اجاق گاز رومیزی در مقایسه با اجاق گاز بسیار کمتر است. همچنین وزن سبک آنها به معنای وزن کمتر است. در نتیجه می توانند گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این ابعاد باشند.
 • تنوع گسترده در طرح و اندازه: به دلیل تقاضا و استفاده بیشتر در اکثر خانه های نوساز، انواع اجاق گاز به طور گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شوند. علاوه بر این افراد مختلف با سلیقه های مختلف می توانند از بین مدل های بسیار موجود در بازار مدل استفاده کنند. همچنین تنوع در اندازه و ابعاد این اجاق گازها این امکان را فراهم می کند که برای هر آشپزخانه ای با فضای کوچک یا بزرگ، مدلی مناسب پیدا کنید.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع میز گاز فقط از یک صفحه شیشه یا استیل با چندین شعله تشکیل شده است. بنابراین نظافت آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسانتر است. علاوه بر این، نداشتن فر و اندازه کوچک آنها باعث می شود تا تمیز کردن سریعتر انجام شود.
 • طراحی جدید و امروزی: طراحی و تولید گاز رومیزی برندهای مطرح در این زمینه به صورت مدرن و لوکس انجام می شود و البته تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه خواهد داشت.
 • امکان استفاده از فضای زیر گاز به صورت دلخواه: چون انواع صفحات گاز فقط روی کابینت قرار می گیرند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توان از کابینت یا این فضا به دلخواه استفاده کرد.

این مزایا اصلی ترین مواردی است که هر فردی که قصد خرید گاز رومیزی را دارد باید بداند. اما معایبی نیز وجود دارد که دانستن آنها خوب است.

معایب گاز رومیزی

اگرچه گاز شیل مزایای مفید زیادی برای مصرف کنندگان خود دارد، اما در مقایسه با گازهای معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • بدون فر متصل: اگر بخواهیم به بزرگ ترین نکته در تفاوت و مقایسه گاز رومیزی با فردار اشاره کنیم، عدم وجود فر ضمیمه در مدل های رومیزی مهم ترین موضوع خواهد بود. اما افرادی که علاقه مند به استفاده از فر هستند می توانند با خرید فر توکار جبران کنند.
 • جابجایی سخت تر یا حتی غیرممکن تر: وصل کردن و نصب گاز رومیزی کمی سخت تر از گاز است. همچنین در برخی از مدل ها امکان جابجایی آنها بدون کمک حرفه ای وجود نخواهد داشت.
 • قدرت شعله نسبتا کمتر: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز مسطح زیاد است، قدرت هر شعله در مقایسه با گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به گاز ثابت: در گذشته اکثر اجاق گازهای صفحه تخت با تعداد شعله کمتر مانند سه شعله تولید می شدند اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد مدل های چهار و پنج شعله رایج شده است. .

اینها مهمترین معایبی است که در برخی از مدل های گاز رومیزی به مدل و سازنده محصول بستگی دارد. البته اگر انتخاب شما گاز رومیزی است بهتر است مقاله ای را مطالعه کنید که در خرید گاز رومیزی به چه نکاتی توجه کنید.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد، انواع گاز فردار وجود دارد که برای ارائه اطلاعات بیشتر به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

برای مزایای گاز فردار می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام چند مورد را پوشش می دهد.

 • داشتن فر: مهمترین مزیتی که با این گازها به ذهن متبادر می شود، فر متصل است که به شما امکان پخت انواع غذاها را می دهد. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • تحمل وزن سنگین: معمولاً الگوهای گازی فردار در مقایسه با گاز صفحه ای به دلیل ساختار متفاوت وزن بیشتری برای انواع دیگ های سنگین و بزرگ دارند.
 • صرفه جویی در هزینه: در مقایسه با اجاق های توکار برقی، فرهای این محصولات مصرف انرژی پایینی دارند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز فردار در واقع دو محصول را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در هزینه های کلی صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر نمونه های گاز فردار از بدنه و مواد مرغوب ساخته شده اند. البته اگر در حین حمل و نقل ضربه بخورند، در مقایسه با گاز صفحه شیشه ای کمتر آسیب می بینند.
 • قابلیت حمل راحت تر: در اکثر مدل های گاز فردار به دلیل عدم حضور متخصص و کار ویژه برای نصب، تعویض محل نسبت به گاز رومیزی راحت تر است. بنابراین می توان آنها را برای افرادی که مجبور به جابجایی زیاد هستند گزینه مطلوبی در نظر گرفت.

البته باید به خاطر داشت که این مزایا و ویژگی ها به یک مدل گاز فردار خاص اشاره دارد و خرید هر نوع گاز آشپزخانه مستلزم دریافت اطلاعات از نکات مهم آن است.

معایب گاز فردار

اگرچه معایب گاز فردار زیاد نیست، اما باز هم کسب اطلاعات کلی در انتخاب بین مدل های فردار و رومیزی به شما کمک می کند.

 • فضای بیشتری را اشغال می کند: مشخص است که مدل های مختلف این اجاق گاز به دلیل وجود فر، فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال خواهند کرد. در نتیجه، قبل از تصمیم گیری، فضای آشپزخانه موجود را در نظر بگیرید.
 • نیاز به زمان بیشتر برای تمیز کردن: اندازه بزرگتر این گازها و وجود فر به این معنی است که زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارند.
 • وزن زیاد: به دلیل وجود فر، گازهای فردار سنگین تر از گازهای رومیزی است که در برخی موارد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
 • تنوع نسبتا کمتر: با مقایسه هر دو مدل می توان گفت که گاز آشپزخانه فردار تنوع کمتری نسبت به گاز اجاق گاز دارد. بنابراین، گاهی اوقات پیدا کردن الگوی مورد نظر دشوار خواهد بود.

در عین حال شایان ذکر است که این ایرادات در مورد انواع گاز آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مسائل به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز پخت و پز

حال با توجه به مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده می توانید شخصاً در مورد انتخاب هر یک از آنها تصمیم بگیرید. اما در پایان، هر کدام را که ترجیح می دهید، حتما قبل از خرید به این نکات کلی توجه کنید:

 • اندازه و ابعاد مناسب با فضای آشپزخانه
 • تعرفه های منصفانه داشته باشید
 • برند سازنده
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنس بدنه، رنگ و ظاهر
 • تعداد و قدرت شعله های آتش
 • اعتبار تجاری

این اقلام به شما کمک می کند تا خرید راحت تری را تجربه کنید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. معمولا پلاک های گاز پرفروش و یا گازهای پرفروش فردار با توجه به اینکه توانسته اند نظر افراد بیشتری را جلب کنند گزینه مناسبی برای خرید محسوب می شوند. در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوانب می توانید به گزینه مورد نظر برسید.

دکمه بازگشت به بالا