استان ها

گروه‌های هدف برای تزریق واکسن آنفلوانزا کدامند؟

اخبار ما/گلستان رئیس مرکز بهداشت گرگان گفت: واکسیناسیون آنفولانزا در گروه های پرخطر شامل زنان باردار، بیماران دیابتی، افراد بالای 60 سال، کودکان و غیره اجباری است.

دکتر دکتر در گفتگو با خبرنگار اخبار ما موسی الرضا سخنی با اشاره به روند رو به رشد اپیدمی آنفولانزا در گلستان گفت: به شهروندان گلستانی توصیه می کنم با توجه به حساسیت بیشتر بیماری آنفولانزا را در دو سال شیوع ویروس کرونا جدی بگیرند. مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی، شیوع بالایی دارد، آنفولانزا نداشته ایم اما امسال شاهد جهش ژنتیکی آنفولانزا هستیم.

وی افزود: کسانی که قبلا سرماخوردگی یا آنفولانزا نداشته اند در صورت ابتلا به آنفولانزا بیشتر درگیر می شوند، کسانی که علائم سرماخوردگی دارند باید قرنطینه شوند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس مرکز بهداشت گرگان تاکید کرد: برای سلامتی باید در هنگام بروز علائم سرماخوردگی از ماسک استفاده کنیم و علاوه بر مبتلایان، سایرین نیز فاصله اجتماعی را رعایت کرده و دائماً دست‌های خود را بشویند.

او به افراد مبتلا به آنفولانزا نیز همین توصیه را کرد. استراحت کافی داشته باشید و با مراجعه به مراکز درمانی از داروهای لازم برای درمان آنفولانزا استفاده کنید.

وی واکسیناسیون رایگان زنان باردار علیه آنفولانزا را از گروه های پرخطر اعلام کرد و گفت: با توجه به شدت بیماری و احتمال مرگ در صورت ابتلا زنان باردار به آنفولانزا، واکسیناسیون رایگان این گروه از بیماران در دستور کار قرار گرفته است. دستور کار. .

رئیس مرکز بهداشت گرگان خاطرنشان کرد: واکسیناسیون آنفلوآنزا برای افراد بالای 60 سال و همچنین سالمندان، کودکان، دیابتی ها، بیماران خاص با سابقه شیمی درمانی اجباری است و باید هر ساله تکرار شود زیرا در این گروه ها، اگر به آنفولانزا مبتلا شوند، شدت بیماری و احتمال مرگ و میر بیشتر است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا