گروگان گرفتن یک زن و دخترش مقابل پالادیوم / گروگانگیر بازداشت شد + عکس

آفتاب‌‌نیوز :

سردار عباسعلی محمدیان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت ۱۷:۱۵ امروز یکی از شهروندان طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران اعلام کرد که با تماس همسرش اطلاع پیدا کرده است که او و دخترش توسط یک نفر به هویت مشخص ربوده شده و رباینده در ازای آزادی آن‌ها درخواست پول و سکه طلا کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع بلافاصله ماموران کلانتری ۱۲۲ دربند به محل سکونت فرد تماس گیرنده مراجعه و در تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که گروگانگیر با تهدید چاقو، سوار یک دستگاه خودرو شاسی بلند به شماره پلاک انتظامی مشخص شده و همسر و دختر فرد تماس گیرنده با پلیس را گروگان گرفته است. با شناسایی دقیق خودرو، بلافاصله طرح مهار توسط واحد‌های عملیاتی سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ انجام شد و در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه ماموران خودروی مذکور را با سه سرنشین در خیابان مقدسی اردبیلی، روبروی مجتمع تجاری پالادیوم مشاهده و شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اقدامات ماموران برای دستگیری گروگانگیر گفت: فرد گروگانگیر برای تهدید، خود و مادر و دختر ربوده شده را به بنزین آغشته کرده بود، با مشاهده ماموران بلافاصله اقدام به آتش زدن خودرو و سرنشینان داخل خودرو کرد که در همین راستا بلافاصله ماموران در یک عملیات سریع با شلیک گلوله به شیشه خودرو و تخریب آن، اقدام به مهار و اطفای حریق و هنزمان نجات افراد ربوده شده کردند. 

به گفته محمدیان، خوشبختانه افراد به گروگان گرفته شده بدون کوچک‌ترین جراحت و سوختگی آزاد شده و فرد گروگانگیر هم دستگیر شد.

وی درباره انگیزه این اقدام نیز گفت: در همان تحقیقات اولیه، فرد گروگانگیر انگیزه خود شخصی و با هدف انتقام و اخاذی از پدر خانواده اعلام کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی اظهارکرد: تحقیقات تکمیلی در این خصوص درحال انجام است و اخبار تکمیلی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا