جامعه

گلستان در آینده قطب گیاهان دارویی کشور می شود

اخبار ما/ گلستان پدر طب سنتی ایران با اشاره به افق های بسیار روشن پیش روی استان گلستان در حوزه گیاهان دارویی گفت: در آینده نزدیک استان گلستان به قطب گیاهان دارویی کشور تبدیل می شود.

دکتر دکتر در گفت وگو با اخبار ما خیراندیش در حاشیه بازدید از روستای جهاددانشگاهی گیاهان دارویی استان گلستان با اشاره به اینکه راه اندازی این روستا نشان دهنده تلاش گلستانی ها برای توسعه فعالیت ها در این منطقه مهم و استراتژیک است که دوره نیاز به حمایت مستمر و نوآوری دارد.

وی با بیان اینکه انتخاب مکان برای این روستا به خوبی انجام شده است، افزود: محل احداث این روستا از مناطق کاملا مرطوب گلستان دور بوده و با مناظر کویری خود فاصله خوبی را نیز ایجاد کرده است و به نظر می رسد که کچینگ در پای کوهستان باشد. کوه و در یک منطقه خاص هوشمند.

پدر طب سنتی ایران با تاکید بر اینکه امروزه با تقاضای روزافزون مصرف و مصرف گیاهان دارویی در دنیا و کشورمان مواجه هستیم، گفت: قطعا در پنج سال آینده با افزایش تقاضا در حوزه مصرف مواجه خواهیم بود. گیاهان دارویی در کشور

خیراندیش با توصیه به کاشت انواع گیاهان دارویی و ایجاد بانک بذر این گیاهان در استان گلستان گفت: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد معتبر علمی می تواند از نابودی برخی از انواع گیاهان دارویی مفید در این منطقه جلوگیری کند. خیلی کمک می کند.

وی افق روبروی روستای گیاهان دارویی در استان گلستان را بسیار روشن دانست و تصریح کرد: شک نکنید در آینده قطب گیاهان دارویی کشور خواهید شد که راه سختی برای آن پیش رو دارید. طرح ها و اقدامات

این کارشناس طب سنتی با تاکید بر اینکه باید برای کاشت انواع گیاهان دارویی استان گلستان در این روستا تلاش شود، افزود: از مزرعه تئاتر و آموزشی بیش از پیش بهره برد و سعی کنید دانش آموزان را به این حوزه علاقه مند کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا