تندرستی

یزدانی و نخودی فینالیست شدند/ زارع به رده‌بندی رسید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مرحله نیمه نهایی چهار وزن نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در بلگراد صربستان برگزار شد.

در رده 79، محمد نخودی در دور اول در دیداری نفس گیر 7 بر 6 مقابل یعقوب شیخ جمال، کشتی گیر روسی الاصل رومانیایی پیروز شد. وی در دور بعد دولگون آلتانزولا از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله بکزاد عبدالرحمنف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان را با نتیجه 10 بر 5 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناخودی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 از سد واسیل میهایلوف از اوکراین گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا می رود.

در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، حسن یزدانی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به برتری رسید. وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی سباستین جزیرزنسکی از لهستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. او در دیدار پایانی به احتمال زیاد به مصاف دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا خواهد رفت.

در وزن 125 کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از توقف دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مقابل ژی وی دنگ دارنده مدال های نقره و برنز جهان از چین به پیروزی رسید. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی الکساندر هوتسیانفسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. زارع در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه را شکست داد و در جایگاه قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا