جامعه

یک توصیه بهداشتی برای سلامت گوش

گوش عضوی است که زمانی خود را تمیز می کند و عملکرد خود را به بهترین نحو انجام می دهد که هیچ گونه اختلال و اختلالی در کارش وجود نداشته باشد. با این حال، هر چیزی که از حرکت طبیعی توده گوش به بیرون جلوگیری کند، می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

به گزارش اخبار ما، جرم گوش در قسمت خارجی مجرای گوش ایجاد می شود و از ترشح غدد چربی و عرق آزاد شده توسط فولیکول های مو تولید می شود و سپس گرد و غبار، باکتری ها، قارچ ها، مو و سلول های مرده پوست را به دام می اندازد. و موم ایجاد می کند.

تولید جرم گوش یک فرآیند طبیعی در انسان و بسیاری از پستانداران دیگر است.

کانال گوش خارجی را می توان به عنوان یک سیستم پله برقی در نظر گرفت که در آن موم همیشه به سمت بیرون حرکت می کند و از مسدود شدن گوش ها با سلول های مرده پوست جلوگیری می کند.

این حرکت توده گوش نیز با حرکات طبیعی فک انجام می شود و زمانی که جرم گوش به انتهای گوش می رسد، به سادگی می ریزد.

حال بیایید ببینیم هندزفری یا هدفون چگونه می تواند بر این سیستم تأثیر بگذارد.

استفاده معمولی از دستگاه داخل گوش معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند، اما استفاده طولانی مدت از دستگاه هندزفری یا هدست می تواند منجر به مشکلات زیر شود:

– این دستگاه ها جرم گوش را فشرده می کنند و آن را از حالت مایع خارج می کنند و دفع طبیعی آن را برای بدن سخت می کنند.

– استفاده زیاد از این وسایل جرم گوش را به حدی فشرده می کند که باعث التهاب در بدن می شود. این امر منجر به مهاجرت گلبول های سفید خون به منطقه و افزایش تعداد سلول ها در ناحیه انسداد می شود.

– انسداد طولانی مدت این مسیر بر جریان هوا در مجرای گوش تأثیر می گذارد و از خشک شدن توده مرطوب گوش جلوگیری می کند. وقتی جرم گوش چسبندگی خود را بیش از حد معمول حفظ می کند، باعث تجمع و در نهایت انسداد می شود.

– این تغییرات عرق و رطوبت را در گوش به دام می اندازد و گوش را مستعد ابتلا به عفونت های باکتریایی و قارچی می کند.

– استفاده طولانی مدت از این دستگاه ها از حذف طبیعی جرم گوش جلوگیری می کند که در نهایت باعث تحریک غدد ترشح کننده و افزایش تولید جرم گوش می شود.

– اگر بالشتک های Airpod به درستی تمیز نشده باشند یا آلوده به باکتری یا عوامل عفونی باشند، این امر باعث کاهش بهداشت عمومی گوش می شود.

همچنین اگر صدا خیلی زیاد باشد به شنوایی شما آسیب می رساند.

به گزارش ایندیپندنت، گوش فرآیند شگفت انگیزی برای تمیز کردن خود دارد و ما باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا آن را به طور طبیعی انجام دهیم. در بیشتر موارد، استفاده از هندزفری و هدفون خوب است، اما بهتر است از مدت استفاده از آنها آگاه باشید و همیشه صدا را در حد ایمن برای گوش خود نگه دارید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا