تندرستی

یک طلا، یک نقره و ۲ برنز فرنگی کاران ایران در رقابت های نوجوانان جهان

نمایندگان ایران در پنج دوره نخست رقابت‌های کشتی سنگین جهان در ایتالیا موفق به کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز شدند.

به گزارش اخبار ما، امشب در رم ایتالیا، رقابت های پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان به پایان رسید و مدال طلای وزن 48 کیلوگرم توسط علی احمدی وفا به دست آمد. اهورا بویری در وزن 65 کیلوگرم مدال نقره، سیدرضا آذرشب در 80 کیلوگرم و محمد جهانگیری در دسته 110 کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کردند.

در وزن 48 کیلوگرم علی احمدی وفا در دور نخست با نتیجه 2 بر یک از سد تیگران گالستیان از ارمنستان گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی کورمانبک علیمجانوف از قرقیزستان را با نتیجه 5 بر 4 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. احمدی وفا در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۳ از سد آرسن زمان از قزاقستان گذشت و راهی فینال شد. او در دیدار پایانی به مصاف رونیت شارمن از هند می رود.

در وزن 55 کیلوگرم محمد کمالی در دور نخست مقابل ماکسیم چوبنکو از اوکراین با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 65 کیلوگرم اهورا بویری در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 سرگزی با عبدیخادیر از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 2 بهروز باران اف از ازبکستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله آندرانیک سدراکیان از ارمنستان را با نتیجه 10 بر 4 شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. بویری در این مرحله با نتیجه یک بر یک از سد علی علیزاده از جمهوری آذربایجان گذشت و راهی فینال شد. نماینده کشورمان در دیدار پایانی مقابل جوئل آدامز از آمریکا با نتیجه 6 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 80 کیلوگرم سیدرضا آذر با نتیجه 3 بر صفر وتی کاجانن از فنلاند را شکست داد. وی در دور بعد مارکوس اوتجاروف از استونی را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله تایزو یوشیدا از ژاپن را با نتیجه 8 بر 2 و ضربه فنی شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرشب در این مرحله مقابل اسماعیل رضایف از آذربایجان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار برانکو دوکیچ از صربستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 110 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمد جهانگیری در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل ماکسیم پتروف از بلغارستان به برتری رسید. وی در دور بعد مقابل دارابوس لاسل از مجارستان با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی به گروه بازنده ها رفت. در براکت بازنده ها، جهانگیری با نتیجه 8 بر صفر عمر الکلینی از مصر را شکست داد و راهی پلی آف شد. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر دمیترو استریژکوزین از اوکراین را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در پایان رقابت های پنج وزن اول، تیم ملی ایران با 75 کیلوگرم در جایگاه دوم و تیم های آذربایجان با 80 و ترکیه با 60 امتیاز در جایگاه اول و سوم قرار دارند.

عصر فردا در رقابت نهایی و رده بندی پنج وزن دیگر محمد غلامی در 51 کیلوگرم، پیام احمدی در 45 کیلوگرم، ابوالفضل میرشکار در 60 کیلوگرم و حمیدرضا کشتکار در 92 کیلوگرم به مصاف هم می روند. مدال طلا . . دارندگان مدال برنز به مصاف حریفان خود می روند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا