تندرستی

یک نقره و ۴ برنز تکواندو در تورنمنت کره‌جنوبی/ شکست هر ۶ نماینده ایران مقابل میزبان!

به گزارش شفاف، مسابقات تکواندوی آزاد کره جنوبی از روز چهارشنبه آغاز و تا 23 تیرماه در سالن هوبان به میزبانی شهر چانچئون برگزار می شود. امید ایران و تیم ملی بزرگسالان در این مسابقات در گروه مردان حضور داشتند.

در روز نخست مسابقات در دسته های 54 کیلوگرم، منهای 58 کیلوگرم، 80- کیلوگرم، 87+ و 80+ کیلوگرم برگزار شد که مهدی حاجی موسایی نماینده منهای 54 کیلوگرم کشورمان در اولین مسابقه با نتیجه 2 بر صفر نماینده ژاپن را شکست داد. او در مرحله یک چهارم نهایی کیم از کره جنوبی را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد (دور اول 15 بر 1 توسط حاجی موسایی – دور دوم با اخطار کیم و برنده شدن توسط حاجی موسایی). در مرحله نیمه نهایی باز هم نماینده کشورمان بود که توانست با نتیجه 2 بر یک باربوسا از فیلیپین را شکست دهد (برنده دور اول از فیلیپین 13 بر 11 – مهدی در دور دوم 20 بر 2 پیروز شد. و مهدی دور سوم را 11 بر 8 برد و به فینال راه یافت.

حاجی موسایی در دیدار پایانی در دور اول 14 بر 10 و در دور دوم 16 بر 15 مغلوب پارک از کشور میزبان شد و مدال نقره را به گردن آویخت. حاجی موسایی پیش از این مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا 2022 چانچئون را کسب کرده بود.

در 87+ کیلوگرم علی نادعلیان در دور اول 9 بر 3 و دور دوم 10 بر 7 یو از کره جنوبی را شکست داد و در نیمه نهایی با نتیجه 2 بر صفر لی از کره جنوبی را شکست داد. تسلیم شد و به مدال برنز بسنده کرد. نادعلیان نیز مانند حاجی موسایی در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا صاحب گردنبند نقره شد.

در همین وزن علی نجفی با راند شماری 2-1 امیرعلی اکبری از افغانستان را شکست داد (دور اول 7-2 – دور دوم 5 اخطار برای نجفی و برنده نماینده افغانستان – دور سوم 5 اخطار برای حریف نجفی) برای صعود به نیمه نهایی اما در این مرحله به دلیل مصدومیت بازی را به بائه از کره جنوبی واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.

در دسته تا 80 کیلوگرم و در مرحله یک هشتم نهایی مهران بخشوری با نتیجه 2-1 (3-3 دور اول – مهران بخشوری – 2-4 در دور دوم – ژانگ – 5-7 در دور سوم) از سد ژانگ از چین گذشت و در U در مرحله یک چهارم نهایی آلتانگرل حریف مغولستان بود و در 2 راند متوالی با نتیجه 9-2 در دور اول و 12-2 در دور دوم پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. مرحله نهایی.

نماینده وزن 80 کیلوگرم کشورمان در این مرحله در دور شماری مقابل بوین از کره جنوبی با نتیجه 2 بر 1 شکست خورد (دور اول 11 بر 9 نماینده کره – 3 بر 7 دور دوم – 3 بر 4 برای دور سوم نماینده کره) و مدال برنز را کسب کرد.

در همین وزن علی اشکوریان در مرحله یک هشتم نهایی 2 بر صفر ساوینی استرالیا را شکست داد و در مرحله بعد با نتیجه 2 بر 1 (9 بر 2 در دور اول برد اشکوریان – 12 بر 2 در دور دوم برنده اشکوریان شد. ) در برابر رامش حسینی. افغانستان تمام شد. نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی در دور رفت با نتیجه 2 بر یک مغلوب تکواندوکار کشور میزبان شد و به مدال برنز بسنده کرد.

در وزن منهای 58 کیلوگرم حسین لطفی دومین نماینده ایران بود که در اولین دیدار مقابل لی چانگ یونگ از کره جنوبی با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و از کسب مدال بازماند.

لازم به ذکر است که روز دوم مسابقات در دسته های 63 کیلوگرم، منهای 68 کیلوگرم، منهای 74 کیلوگرم، منهای 87 کیلوگرم در رده مردان و اوزان 49 کیلوگرم، منهای 57 کیلوگرم، منهای 73 کیلوگرم، 73+ کیلوگرم پیگیری خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا