عمومی

۱۰ هزار فرصت شغلی جدید در خراسان جنوبی ایجاد می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت در پی مسائل استان در پایتخت در دیدار با رئیس اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خواستار افزایش سرمایه گذاری این موسسه در استان.

وی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی خراسان جنوبی و تولید چندین محصول استراتژیک با ارزش افزوده بالا گفت: سرمایه گذاری ستاد اجرایی در این حوزه اگرچه برای این نهاد سودآور است اما به توسعه خراسان جنوبی نیز کمک می کند. “

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: ایجاد صنعت تبدیلی و تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی از پیشنهادات ما به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است.

وی با تشکر از اقدامات موثر این ستاد در زمینه محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و مسائل اجتماعی و عمومی و همچنین اجرای طرح هاب شتر گفت: هدف از این طرح رفع موثر محرومیت زدایی نهبندان به عنوان شهرستان است. .

قناعت گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با توجه به ظرفیت های موجود می تواند در حوزه محصولات کشاورزی شهرستان نهبندان سرمایه گذاری کند.

وی همچنین بر فراهم شدن شرایط برای ورود ستاد اجرایی به حوزه معدن و ایجاد صنعت معدنی در استان تاکید کرد.

گفتگو و رایزنی در خصوص ظرفیت های خراسان جنوبی و نحوه سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این زمینه، آمادگی این نهاد را برای ایجاد 10 هزار شغل خرد برای حمایت از طرح های کشاورزی استان اعلام کرد.

آمادگی برای اجرای طرح 100 هکتاری مزرعه – ویلا با مدیریت یکپارچه از دیگر برنامه های پیشنهادی این ستاد برای استان بود که با همراهی سازمان جهاد کشاورزی برای هزار نفر در خراسان جنوبی عملیاتی می شود.

راه اندازی شرکت کشت و صنعت به مساحت 300 هکتار کشت و تکثیر محصولات زراعی و باغی، کاشت و پرورش زعفران، اجرای طرح فرآوری زرشک و تکمیل زنجیره ارزش غذایی این محصول مشابه آنچه در قطب شتر انجام شد از جمله این موارد است. اقدامات انجام شده توسط مجریه خمینی (ره) در استان انجام خواهد شد.

در پایان، حضرت امام خمینی (ره) بر تسریع در روند انعقاد تفاهم نامه برای استان بدون بیکاری در خراسان جنوبی، رفع تنگناهای زنجیره ارزش استان، ارائه تسهیلات خرد روستایی، سرمایه گذاری در شرکت مادر تاکید کردند. صنایع به منظور تکمیل زنجیره رده های مطلوب مناطق کم درآمد جهت اجرای مصوبه هیئت مدیره قیمت او در فاصله این دو ماه به افتتاح پروژه های تکمیلی شتر هاب در مرداد ماه نیز اشاره کرد.

در این جلسه که با حضور معاون امور عمرانی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رئیس جهاد کشاورزی و مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی برگزار شد، مدیرکل جوان و انقلابی از کارکنان اجرایی در استان پا، مورد تقدیر و تشکر دستگاه اجرایی قرار گرفت.

همچنین مقرر شد دو تیم کارشناسی در حوزه معدن و کشاورزی ستاد کل با محوریت هماهنگی استانداران امور عمرانی طی دو ماه آینده بر تمامی ظرفیت های اقتصادی استان نظارت دقیق داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا