جامعه

۱۰ واقعیت درباره سالمندی و سلامت

امروزه، بیشتر مردم می توانند انتظار داشته باشند که بیشتر از نسل های قبلی عمر کنند. عمر طولانی نه تنها برای سالمندان و خانواده های آنها، بلکه برای کل جامعه یک فرصت مهم است.

به گزارش اخبار ما، سال‌های اضافی زندگی فرصتی برای پرداختن به فعالیت‌های جدید از جمله ادامه تحصیل و در عین حال کمک‌های ارزنده به خانواده و جامعه است. با این حال، میزان این احتمالات تا حد زیادی به یک عامل بستگی دارد: “سلامتی.”

در این مقاله، صفحه اطلاعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) حقایقی در مورد سن و سلامت در این دوره مهم از زندگی ارائه می دهد:

– جمعیت جهان به سرعت در حال پیر شدن است. تعداد افراد بالای 60 سال بین سال های 2015 تا 2050 از 900 میلیون به دو میلیارد افزایش خواهد یافت و جمعیت سریعتر از گذشته پیر خواهد شد.

شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد افراد مسن امروزه در شرایط فیزیکی بهتری نسبت به والدین خود هستند.

شایع ترین بیماری های جسمی در دوران سالمندی بیماری های غیرواگیر مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی و بیماری های مزمن ریوی است.

– وقتی صحبت از سلامتی می شود، مشکل یا بیماری خاص سالمندان وجود ندارد. برخی از افراد 80 ساله دارای توانایی های جسمی و ذهنی مشابه افراد 20 ساله هستند. با این حال، برخی از افراد در سنین پایین‌تر کاهش توانایی‌های جسمی و ذهنی را تجربه می‌کنند.

داشتن سلامتی در دوران پیری تصادفی نیست.

اکنون ممکن است “سنیسم” در جوامع مختلف در سراسر جهان گسترده تر از تبعیض جنسیتی یا حتی نژادپرستی باشد. سنیسم یا تبعیض سنی کلیشه یا تبعیض یک فرد یا گروه به دلایل سنی.

اقدام همه جانبه و همه جانبه در حوزه سلامت جامعه مستلزم تغییرات اساسی در طرز تفکر ما نسبت به سالمندی و سلامت است.

– سیستم های بهداشتی باید با نیازهای جمعیت سالمند تطبیق داده شود.

در قرن بیست و یکم، همه کشورها به یک سیستم مراقبت طولانی مدت یکپارچه نیاز دارند.

– پیری سالم یا مشارکت کلیه سطوح و ادارات دولتی حاصل می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا