جامعه

۱۲۷ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان منشأ گردوغبار است/ توسعه بیابان‌زدایی و احیای مراتع

اخبار ما/ گلستان مدیرکل مدیریت منابع طبیعی و حوضه های استان گلستان با بیان اینکه 317 هزار هکتار از اراضی شمالی استان گلستان در معرض بیابان زایی است، گفت: حدود 127 هزار هکتار از این اراضی منشاء گرد و غبار است.

عبدالرحیم لطفی درباره نتیجه سفر رئیس جمهور به گلستان به اخبار ما گفت: سوالات در اولویت قرار گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور گلستان این موارد مطرح شد و حدود 500 میلیارد تن وام برای حوضه داری، آبخوان داری، توسعه و حمایت از جنگل ها مطرح شد که تا سه سال دیگر محقق می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت آبهای استان گلستان با بیان اینکه تخصیص این وام منجر به مدیریت حوزه های آبخیز و سفره های زیرزمینی در 350 هزار هکتار از مناطق کوهستانی، زیرکوهی و اراضی ملی می شود که نیازمند این عملیات است، تصریح کرد: اتفاق می افتد. سطح کسب و کار ما در استان به یک میلیون هکتار می رسد.

لطفی با تاکید بر اینکه یک میلیون و 400 هزار هکتار از اراضی استان گلستان نیازمند مدیریت حوضه و آبخوان است، تاکید کرد: تخصیص اعتبار برای کار در یک میلیون هکتار شرایط مساعدی را برای گلستان و استان از نظر ارتقای ایمنی و مسائل آب ایجاد می کند.

وی از اختصاص 115 میلیارد تن اعتبار برای بیابان زدایی و نوسازی مراتع استان گلستان طی سه سال خبر داد و یادآور شد: هماهنگی و هماهنگی های لازم برای این مهم در سفر رئیس جمهور گلستان انجام شد.

مدیرکل مدیریت منابع طبیعی و حوضه های استان گلستان با بیان اینکه برخی از شهرستان های استان مستعد بیابان زایی، منشاء ریزگردها هستند، گفت: حدود 317 هزار هکتار از اراضی شمالی استان گلستان در معرض بیابان زایی و حدود 127 هزار هکتار است. هکتار از این زمین منبع است. در این منطقه گرد و غبار وجود دارد که نیاز به احیا و تثبیت خاک دارد.

لطفی خاطرنشان کرد: همکاران ما در گنبدکاووس و آق قالی در سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه مبارزه با بیابان زدایی انجام داده اند که این کار در دست توسعه است و گنبدکاووس نیز به این طرح متقابل اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 616 میلیارد تومان درآمد سفر رئیس جمهور به گلستان است که امیدوارم به درستی و درستی هزینه کنیم و بخشی از مشکلات حوزه منابع طبیعی و حوضه داری استان گلستان حل شود. .
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا