تندرستی

۱۵۰ سال دیگر هم به المپیک نمی‌رویم/ خودمان را مسخره کرده‌ایم

کنیا و آنگولا وقتی بیکار می‌شوند با ایران بازی می‌کنند

آفتاب‌‌نیوز :

پیروز قربانی، مربی فوتبال درباره حذف تیم ملی امید از رقابت‌های آسیایی اظهار کرد: هیچ کسی قبول نمی‌کرد مربی تیم امید شود و خیلی واضح بود از این مسابقات کنار خواهد رفت. البته کادر تیم ملی امید هم دیروز ضعیف عمل کرد و نتوانست انتظارات را برآورده سازد.

او درباره اینکه ظاهرا کادر سرپرستی تیم ملی امید قوانین بازی‌ها را نمی‌دانست گفت: این مسائل در فوتبال ایران تازه نیست و مطمئن هستم باز هم اتفاق می‌افتد. در کل باید بگویم برای تیم امید کاری نکرده بودیم و باید حذف می‌شدیم.

مربی فوتبال درباره اینکه آیا عنایتی باید در تیم امید همچنان ادامه داشته باشد یا خیر عنوان کرد: عنایتی گزینه چندم تیم امید بود. سراغ ۲۰ تا مربی رفتند هیچ کس قبول نکرد، چون جذابیتی ندارد. ۱۵۰ سال دیگر هم به المپیک صعود نخواهیم کرد. هنوز نمی‌دانیم مسئولیت تیم امید با کمیته المپیک است یا فدراسیون فوتبال.

او ادامه داد: ایران بهترین پتانسیل را در تیم امید و بزرگسال دارد. نمی‌توانیم حتی به قلعه‌نویی خرده بگیریم، چون به نظر می‌رسد از سر ناچاری مجبور هستند فیفادی را پر کنند. باید قبول کنیم آنگولا و کنیا هر وقت بیکار می‌شوند با ایران بازی می‌کنند. اگر ژاپن، عربستان، کره جنوبی و استرالیا مقابل ایران بازی کنند، ما براساس تاکتیک آن‌ها بازی دوستانه برگزار می‌کنیم و باید دفاع کنیم.

بازیکن سابق استقلال عنوان کرد: فوتبال ورزش انفرادی نیست که به تنهایی بتوانیم در آن مقام بیاوریم. باید برنامه‌ریزی بلند مدت داشته باشیم. برای تیم ملی امید چه برنامه‌ای داشتیم که حالا انتظار موفقیت داشته باشیم. چرا الان سطح توقع را از تیم ملی بزرگسالان هم بالا می‌برید؟ تیمی که من در آن مربیگری می‌کنم (نفت و گاز گچساران در لیگ دسته یک) آنگولا را شکست می‌داد. بلغارستان تیم درجه چهارم اروپا است. کشور‌های اطراف ما را ببینید؛ رونالدو را می‌آورند تا پیشرفت کنند و شاید به نظر می‌رسد آن‌ها دیوانه هستند که چنین کار‌هایی را انجام می‌دهند، اما وقتی چمن ورزشگاه آزادی را می‌بینیم خجالت می‌کشیم. خودمان را با این برنامه‌ریزی‌ها مسخره کرده‌ایم.

قربانی گفت: اگر حرفی هم می‌زنیم از سر دلسوزی است و امیدوار هستیم تیم ملی بزرگسال در جام ملت‌های آسیا بهترین نتایج را کسب کند.

انتقاد شدید از مجری تلویزیونی

بازیکن سابق استقلال در ادامه به انتقاد از یک مجری تلویزیونی پرداخت و افزود: برای من سوال است چرا باید یک مجری ۵ تا تریبون داشته باشد. یک گزارشکر بی‌سواد که کشتی گزارش می‌کند، مدام در مورد فوتبال حرف می‌زند. مقایسه فوتبالیست‌ها با سایر ورزشکاران رشته‌ها اشتباه است. ایشان مدام در رادیو و تلویزیون درباره فوتبال اظهار نظر می‌کند که مطمئن هستم تا حالا ورزش هم نکرده است.

کارگروه خبری ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های توانبخشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تمرینات ورزشی برای بهبود و بازسازی بدن پس از آسیب‌ها و صدمات می‌پردازم. هدفمندی خود را در بازگشت به وضعیت قبلی و تقویت بدن در فرآیند توانبخشی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای امید و قدرت در توانبخشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا